Dobrá rada

Akupresúrna podložka uľaví pri bolesti a pomáha pri relaxácii

157
0
Zdieľaj
Akupresúrna podložka uľaví pri bolesti a pomáha pri relaxácii
Akupresúrna podložka uľaví pri bolesti a pomáha pri relaxácii

Čínska medicína je plná alternatívnych spôsobov liečby. Medzi najznámejšie patrí akupunktúra a akupresúra. Obe techniky pomáhajú pri odstraňovaní prejavov ochorení a sú veľmi účinné proti bolesti. Zameriavajú sa aj na uvoľnenie tela. Akupresúru i akupunktúru by ste mali podstupovať pod dohľadom špecialistu. Čiastočne si dokážete pomôcť aj sami vďaka rozmanitým pomôckam.

Akupresúra uľaví od bolesti a dodá vám energiu

V našich končinách sú ako relaxačné metódy a metódy boja s bolesťami uprednostňované rôzne druhy masáži. Návštevu maséra alebo masáž doma si dopraje minimálne raz do týždňa takmer tretina Slovákov. Na domácu masáž sa dá využiť napríklad masážny vankúš, valec alebo kreslo. Podobne je to s akupresúrou. Tento čínsky spôsob boja s bolesťou sa sústreďuje na určité body v tele, ktoré sú stimulované tlakom. Tlakom sa odstránia bloky v dráhach organizmu a tým sa eliminujú rôzne zdravotné problémy. Oproti masáži je akupresúra oveľa menej agresívnou metódou. Tlaky na zablokované body sa prevádzajú jemne s ohľadom na pocity liečeného. Jemné tlaky najskôr upokoja bolestivé miesto a po pritlačení dochádza k povzbudenie. Preto je akupresúra vhodná nielen na odstraňovanie bolesti, ale tiež na dodanie energie a relaxáciu.

Ako akupresúra pomáha a kedy jej treba dať šancu

Akupresúra je veľmi účinná pri migrénach. Pomocou špecialistu nájdete miesta, na ktoré je nutné v čase začínajúcich bolestí tlačiť. Okrem toho sa táto liečebná metóda osvedčila pri bolestivej menštruácii. Akupresúra je účinná pri väčšine neurologických ochorení, keďže ide o metódu pomáhajúcu znižovať stres a upokojiť psychiku. Akupresúra sa stáva čiastočne komerčnou liečbou, pretože s jej pomocou dokážete regulovať svoju hmotnosť. Pomôže aj pri banálnych problémoch ako je nádcha alebo únava po práci.

Ako na domácu akupresúru bolestivých miest

Po konzultácii s odborníkom dokážete stimulovať organizmus aj v pohodlí domova. Niekomu však nevyhovuje, že musí body stláčať niekoľkokrát za sebou, aby bol cítiť efekt. Pre uľahčenie procesu boli vyrobené mnohé pomôcky, napríklad akupresúrna podložka. Podložky a iné masážne prístroje nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline. Podložky sú určené na stimuláciu väčších plôch ako je chrbát alebo chodidlá. S ich pomocou si môžete dopriať relax a znížiť bolesť každý deň.