Životný štýl

Pre koho sú vhodné sneakersy?

189
0
Zdieľaj
Pre koho sú vhodné sneakersy?
Pre koho sú vhodné sneakersy?

Sneakersy sú jednými z najobľúbenejších topánok. Vyzerajú dobre rovnako v elegantných, ako aj v casualových štylizáciách. Navyše sú veľmi pohodlné a dá sa v nich pohodlne stráviť celý deň.

Sneakersy v každodenných štylizáciách

Hoci sa to nezdá, sneakersy nie sú topánky vynájdené v posledných rokoch. Sú známe už od sedemdesiatych rokov. Boli určené hlavne pre športovcov, ako tréningová obuv, alebo obuv na každodenné nosenie. Zabezpečovali veľké pohodlie a módny vzhľad. Práve vďaka týmto vlastnostiam sa rýchlo dostali do hlavného prúdu a obľúbili si ich herci, politici aj obyčajní ľudia.

Ako zladiť sneakersy k rôznym typom štylizácií?

Aby štylizácia získala jedinečný vzhľad, stojí za to postarať sa o doplnky. Zaujímavým postupom, ktorý ukazuje, že sa v móde vyznáme, je zladenie farby šnúrok napríklad do kabelky alebo šálu/šatky. Vďaka tomu môžeme mať topánky jednofarebné a operovať len doplnkami. Jeden pár nám poskytne množstvo jedinečných štylizácií pre každú sezónu.

Univerzálne dámske sneakersy

Najobľúbenejšie sú sneakersy čiernej a bielej farby. Sú veľmi univerzálne a pristanú prakticky akejkoľvek štylizácii. S týmto typom obuvi je to rovnaké ako s bielou alebo čiernou košeľou. Bez ohľadu na to, s čím sú kombinované, celok pôsobí pekne, elegantne a módne. Väčšina kvalitných sneakersov je kožená, takže sa v nich dá chodiť v zime aj v lete, keďže poskytujú vysoký tepelný komfort. Väčšina modelov poskytne aj základnú ochranu proti vode. Biele sneakersy dodávajú štylizácii sviežosť a úhľadnosť. Nezabúdajte však na ich pravidelné čistenie, najmä v daždivom počasí. Ak sú však kožené, ich údržba nebude náročná. Väčšinou Vám postačí hubka s vodou alebo vlhčené obrúsky, ktoré sa dajú zohnať v každom väčšom obchode.

Sneakersy s džínsami

Jednou z najobľúbenejších kombinácií sú dámske sneakersy s džínsami. Takúto súpravu si môžete obliecť na prechádzku, na rande alebo do práce. V prvej možnosti je najlepšie kombinovať ich s jednoduchým topom. V závislosti od sezóny si môžete obliecť košeľu alebo koženú bundu. Košeľa je veľmi dobrou voľbou do práce aj na rande. Zostavenie bielej košele a džínsov nikdy nevyjde z módy. Podobne je to so vzormi v káre alebo kvetmi.

Športová obuv v elegantných štylizáciách

V posledných rokoch sa stala veľmi populárnou tzv. športová elegancia. Ide o módu, ktorá spája elegantné šatníkové veci so športovými. Príkladom sú elegantné šaty, jemná sukňa alebo džínsy s košeľou a sakom. V týchto typoch štylizácií budú dokonalé práve sneakersy. Športovú bundu je možné kombinovať s teplákovými súpravami alebo ceruzkovou sukňou s nylonovou bundou. Na prvý pohľad môžu takéto outfity pôsobiť odvážne, no upútajú pozornosť v pozitívnom zmysle a všetci si ich určite zapamätajú.