Technika a Internet

Aplikácia v Google Chrome, ktorá vyrieši problémy na diaľku

6955
0
Zdieľaj

Postačí len zopár jednoduchých kliknutí na zdieľanie obrazovky, aby ste tak mohli skontrolovať na vlastné oči, čo sa deje na druhej strane.

Určite sa vám veľakrát stalo, že ste si nevedeli poradiť s nejakým problémom na počítači. Trápili ste sa s ním a možno ste aj zavolali svojim kamarátom, známym a riešili všetko na diaľku. Alebo ste nevedeli vysvetliť slovami vašej mamine, či ocinovi ako sa používa ten program, či tá aplikácia.

Aj keď existuje viacero programov na zdieľanie obrazovky na diaľku, veľký pán Google nám chce, ako vždy, zjednodušiť život a vyšiel nám v ústrety vytvorením nového rozšírenia pre prehliadač Google Chrome. Stačí si v Google obchode prevziať a nainštalovať aplikáciu Vzdialená plocha chrome – Chrome Remote Desktop.

Potom otvorte svoj prehliadač Chrome a kliknite na aplikáciu. Možno bude treba najskôr potvrdiť povolenia na súhlas k prístupu k vašim osobným údajom. Potom kliknite na tlačidlo začíname. Stiahnite a nainštalujte si službu Chrome Remote Host Service.

Takže odteraz ktokoľvek je zúfalý zo svojho počítača, stačí mu jeden klik na zelený záchranný gombík „zdieľanie“ a ukáže mu bezpečnostný kód, ktorý si váš pomocník vloží do tej istej aplikácie na svojom počítači. Môžete takto na diaľku vidieť a riadiť všetky funkcie na susedovej obrazovke.

Ale keďže žijeme v epoche smartfónov, pán Google sa postaral aj o to. Aplikácia na zdieľanie vzdialenej plochy obrazovky sa dá stiahnuť a nainštalovať aj do vášho mobilného zariadenia. Ten istý postup. Stačí vložiť pin a je to. Umožňuje, však, len zdieľanie desktopu počítača na smartfóne a nie jeho obrazovky na inom smartfóne.

Vaši pomocníci vám takto môžu vyriešiť na diaľku technické problémy. Alebo si jednoducho zobrazíte obrazovku počítača na vašom inteligentnom telefóne a pokračovať tak, napríklad, v práci, aj keď sa práve nenachádzate v kancelárii.

Google Chrome týmto spôsobom potvrdzuje svoju silnú pozíciu na technologickom trhu a neustále sa aktualizuje, aby udržal krok s ostatnými.