Technika a Internet

Ako zmeniť farbu na Facebooku a iné novinky

6367
0
Zdieľaj

Facebook vám od dnes dáva možnosť meniť farbu pozadia vašich postov. Táto zatiaľ neoficiálna novinka prenikla na verejnosť cez špecializované blogy, ktoré nakoniec potvrdili túto informáciu. Momentálne sa testuje na vybraných používateľoch ale mala by byť dostupná už v najbližších dňoch.

Najskôr len pre vlastníkov aplikácie pre androidy a neskôr sa postupne prenesie aj do ostatných operačných systémov. Jedná sa o zanedbateľnú ale predsa dôležitú novinku. Fanúšikovia tejto sociálnej aplikácie môžu tak zdôrazniť svoju personalitu a odlíšiť sa.

Ide o jednoduchú záležitosť, stačí kliknúť na panel „pridanie príspevku“ , nastaviť farbu pozadia a zverejniť váš príspevok. Platí to však len o príspevkoch, ktoré sami napíšete. Nebude možné zmeniť farbu pozadia pri zdieľaní iných príspevkov, linkov, videí a fotiek a ani pri vysielaní naživo.

S touto novinkou nastáva zlom vo výzore populárnej sociálnej siete, ktorá doteraz používala klasickú kombináciu dvoch farieb, modrú a bielu.

Nie je to však jediná zmena, na ktorej momentálne pracuje Zuckerberg.

Rozhodol sa vylepšiť funkciu Find Friends Nearby. Táto aplikácia v rámci facebooku dáva možnosť vyhľadávať priateľov, ktorý sú v danej chvíli na blízku. Ukazuje našich priateľov na mape a to samozrejme len tých, ktorý si túto aplikáciu aktivovali.

Pre zdôkladnenie súkromia používateľov sa rozhodol zrušiť presnú pozíciu účastníkov a ukázať len približnú vzdialenosť.

K tomu sa bude snažiť zvýšiť viditeľnosť tejto aplikácie a  to tým, že zväčší jej umiestnenie na stránke.

Tvorcovia facebooku pridajú aj novú funkciu „Wawe“. Umožňuje poslať pozdrav priateľom, ktorý sú v tej chvíli v okolí, napr. v tom istom bare, parku, úrade…. Táto funkcia by mala podporiť osobné stretnutia členov sociálnej siete.

 

Zdroj: www.webnews.it