Životný štýl

Balenie na dovolenku je pre vás nočná mora? Nemusí to tak byť

87
0
Zdieľaj
Balenie na dovolenku je pre vás nočná mora? Nemusí to tak byť
Balenie na dovolenku je pre vás nočná mora? Nemusí to tak byť

Rodiny s viacerými deťmi vedia, ako ťažké je pobaliť všetky veci pre každého člena rodiny. Skoro vždy balenie skončí krikom a hádkami, pretože niekto sa musí vzdať obľúbenej hračky, niekto si nesmie vziať na dovolenku bicykel a panej domácnosti budú musieť stačiť len dva páry topánok. Takéto drámy prebiehajú nielen počas balenia na dovolenku lietadlom. Veď ani automobil nie je bezodný. Ak sa chystáte na dovolenku vlastným vozidlom, dá sa balenie premeniť na celkom príjemnú činnosť.

Čo so športovými potrebami? Pomôže vám strecha a ťažné

Najskôr si povieme, ako je možné previesť na dovolenku športové potreby. Jednou z možností je strešný nosič, na ktorý bez problémov pripevníte čln, snowboard či paddleboardy. V tomto prípade vám však na streche nezostane miesto na prevážania bicyklov. Nemusíte sa myšlienky na dovolenku bez cyklistiky vzdať, pretože bicykle je možné prevážať aj inak ako len na streche vozidla. Prvou možnosťou je zavesiť na zadné dvere nosič bicyklov na to určený. Táto možnosť sa týka len majiteľov vozidiel s rovnou zadnou časťou automobilu. Nezúfajte, aj pre ostatných existuje riešenie vo forme nosiča bicyklov na ťažné. Nosiče bicyklov na ťažné sú veľmi praktickou pomôckou, pomocou ktorej na dovolenku preveziete až štyri bicykle a tento typ nosiča si poradí tiež s ťažšími elektrickými bicyklami. Vďaka nosiču na ťažné vám na streche zostane miesto na pripevnenie boxov, do ktorých sa zmestia detské vozíky, kočík a zvyšok batožiny.

So strešným boxom si pokojne zbaľte aj celú skriňu

Bicykle už máte naložené na ťažnom a je čas schovať všetky kufre do strešného boxu. Niektoré väčšie strešné boxy sa pýšia objemom okolo 600 l, čo už je slušný priestor na úschovu všetkého možného. Naopak menšie boxy majú výhodu v tom, že sa dajú umiestniť do jednej časti nosiča a v druhej vám zostane miesto na pripevnenie bicykla. Rôzne atypické tvary strešných boxov umožňujú variabilne umiestniť box na strechu podľa vašich potrieb. Pozor však na to, aby ste nemali príliš veľké oči. Overte si pred kúpou boxu rozmery strechy vozidla a maximálne možné zaťaženie. Rátajte s tým, že nejaké to kilo váži box samotný, prirátajte si k tomu náklad, veci uložené v kufri vozidla a váhu športových potrieb.