Dobrá rada

Bidet už dávno nie je luxus, ale súčasť moderného sveta

2039
0
Zdieľaj
Bidet už dávno nie je luxus, ale súčasť moderného sveta

Niektorí ľudia sa nad touto témou možno pousmejú, no sú aj takí, ktorí slovo bidet ešte ani nepočuli. Hoci ho mnohí považujú za zbytočnosť, pravdou je, že bidet by nemal chýbať v žiadnej modernej kúpeľni. Čím je taký výnimočný?

Bidet verzus klasická toaleta

Hygiena je neoddeliteľnou súčasťou života každého človeka a to aj tá intímna. Aj keď sa o nej na verejnosti nehovorí, každý z nás ju denne absolvuje. Veľkým pomocníkom je v tomto smere bidet, ktorého výhody pozná už veľké množstvo ľudí. Nájdu sa aj takí, ktorí o ňom stále nepočuli a význam slova poriadne nepoznajú. Základom je vedieť, že nejde o náhradu klasického WC, ale o doplnok, ktorý nám vie uľahčiť a spríjemniť život. Cieľom tohto zariadenia je pomáhať očistiť intímne partie po použití toalety bez toho, aby ste museli navštíviť sprchu. V tomto prípade nejde len o čistotu, ale aj o príjemný pocit a zdravie človeka.

Používanie klasického toaletného papiera je nie pre každého príjemné a pravda je taká, že zo zdravotného hľadiska to nie je ani prínosné. Na pokožke môžu zostať nečistoty vedúce k vzniku infekcií a rôznych kožných problémov, s ktorými ľudia bojujú. Bidetová sprška sa o čistotu postará omnoho lepšie a dôkladnejšie, čím vám ušetrí čas a dopraje komfort. Veľkým pomocníkom je najmä pre ženy počas menštruačného obdobia, kedy nemusia niekoľkokrát za deň absolvovať sprchu. Ocenia ho aj ľudia s hemoroidmi, u ktorých sa stav pri používaní bidetu dokáže zlepšiť. Od kúpy bidetu ľudí odrádza najmä cena, no táto investícia sa čoskoro majiteľovi vráti. Aj toaletný papier niečo stojí a ak ho prestanete používať, nebudete ho musieť ani kupovať. Investícia sa vám vráti po krátkom čase a pomocou bidetu ušetríte nemalé finančné prostriedky.

Na výber je niekoľko typov

Bidet nie je záležitosť, ktorá by bola k dispozícii v jednom type a prevedení. Vyberať si tak môžeme nielen z klasického, ale aj prídavného zariadenia, ktoré je súčasťou toalety. Toto riešenie je vhodné pre menšie priestory, kam sa samostatný bidet nezmestí. Táto verzia, kedy sú bidetové sprchové hlavice zabudované priamo do WC je stále populárnejšia a teší sa veľkej obľube po celom svete. Bidet si môžete zaobstarať aj v prípade, že ste so svojou toaletou spokojní a vymieňať ju nechcete.

Vtedy je najlepším riešením prídavný bidet alebo bidetová doska, ktorá sa jednoducho zabuduje do záchodovej misy. Pri nákupe si treba overiť, či sú výrobky kompatibilné, inak k sebe nemusia pasovať. Na výber sú dokonca aj elektronické bidety, ktoré prinášajú totálny komfort. Ovládajú sa pomocou diaľkového ovládania a sú určené najmä pre hendikepovaných ľudí alebo tých s obmedzenými možnosťami pohybu. Veľkým pomocníkom sú aj pre tehotné ženy, ktoré jeho vlastnosti určite ocenia.