Cestovanie a Destinácie

Čarovné „zimné mesto Poľska“- ktoré to je?

2343
0
Zdieľaj

Toto snežné poľské mestečko s takmer 26 tisíc obyvateľmi sa nachádza kúsok od známeho Krakowa. Mesto, preslávené mimoriadnou návštevnosťou turistov, známe aj očarujúcou prírodou či množstvom atrakcií. Určite ho poznáte aj vy. Bavíme sa o krásnej zimnej krajinke s názvom Zakopané.

Či už v lete alebo v zime, túto destináciu sa skutočne oplatí navštíviť. Letná turistika po horách Zakopaného je výnimočný zážitok pre všetkých milovníkov prírody. Neoddeliteľnou súčasťou najlepšieho zážitku v lete je nepochybne pozemná lanovka Gubalowka. Ak sa ňou zveziete, uvidíte dokonalý výhľad na široké okolie. Ak ste radšej za horskú turistiku, nezabudnite navštíviť Kasprov vrch, na ktorý sa tiež viete dostať lanovkou. Medzi ďalšie voľno-časové aktivity v tomto kraji určite zaraďte aj skanzen či aquapark. Tých je v Zakopanom na výber hneď niekoľko a teda každý si príde na svoje.

Milovníkov zimy zaiste poteší fakt, že Zakopané je aj mesto zimných športov. Takže všetci nadšenci loyžovania, snowboardovania a iných športov na snehu, máte sa na čo tešiť. Poľské Tatry sa Vám postarajú o nezabudnuteľný športový zážitok.

Zabudnúť nesmieme ani na všetkými dobre známu ulicu  Krupówki, ktorá Vás privíta množstvom stánkov so suvenírmi, oblečením, doplnkami, no a v neposlednom rade aj niekoľkými naozaj prekrásnymi kaviarňami a reštauráciami. Kochať sa môžete nielen útulnými kaviarničkami, ale aj historickou architektúrou, ktorá do celého miesta vnáša tú výnimočnú atmosféru Zakopaného.

Toto miesto je obľúbené nielen deťmi s rodinami, mladými ľuďmi s cieľom oddýchnuť si v niektorom z wellness hotelov či seniormi na výlete. Zakopané si obľúbili ľudia z celého sveta. Aj preto sa tu ročne premelie okolo 3 milióny turistov -čo je pozoruhodné číslo. Okrem vyššie spomínanej ulice Krupówki však toto mestečko ponúka oveľa viac.

Zakopané Vám otvára širokú škálu aktivít a atrakcií. Okrem jedinečných hôr a krásnej prírody sa môžete skočiť pozrieť do známej Papugarnie, kde sa na chvíľu prenesiete do života vtáctva. Adrenalín Vám prinesie návšteva strašidelného domu  a kultúru môžete zažiť napríklad v múzeu voskových figurín. Jednoducho je to mesto plné zážitkov.

Druhá strana Tatier má jednoznačne svoje čaro. Mnohých poteší aj fakt, že poľské Tatry sú o niečo cenovo dostupnejšie než tie naše slovenské. Vychutnáte si tam skvelé jedlo, dobrú kávu, relax v širokej ponuke wellnessov a mnoho iného.

 Ubytovanie je možné v hoteloch, penziónoch, apartmánoch, ale aj v štýlových chatkách. Tieto chatky, ktoré sa často nachádzajú v horách a neďaleko lesov Vám navodia tú správnu atmosféru, ktorú mestečko Zakopané nesie.

Určite si nezabudnite pribaliť na cestu so sebou fotoaparát pretože fotky z tohto miesta budú stáť za to. Nech už sa budete fotiť kdekoľvek, špecifickú „vôňu“ mesta Zakopané cítiť na každom rohu. A Čo je ešte lepšie, každý si tu príde na svoje.

To, či sa rozhodnete ísť ku našim poľským susedom v lete alebo v zime je len na Vás. Každé obdobie má v tejto krajinke svoje čaro, no ak by ste chceli stihnúť toto miesto zahalené v zimnej prikrývke, odporúčame spraviť rezerváciu na ubytovanie ešte dnes. Dopyt po hoteloch je skutočne veľký.