Životný štýl

Láka vás golf? Na hru potrebujete túto výbavu

1338
0
Zdieľaj

Zaujal vás golf a uvažujete o jeho hraní? Golf je typ športu, pri ktorom potrebujete špecifické vybavenie. Nebojte sa, tvrdenia, že vybavenie stojí veľkú sumu peňazí je mýtus. Na začiatku nepotrebujete investovať veľké peniaze. V skutočnosti si nemusíte výbavu vôbec zakúpiť.

Pokiaľ sa chcete s golfom iba oťukať, stačí, aby ste si požičali golfovú palicu, golfové oblečenie, po prípade zaobstarali polsadu, alebo kúpili použité palice. Na výber je viacero možností v závislosti od potrieb a ako začiatočníkovi vám bude stačiť pár stoviek eur. V porovnaní s výbavou na lyžovačku to vyjde lacnejšie.

Áno, aj pri golfe platí, že ak chcete, môžete si kúpiť aj drahšiu výbavu. No pre úvodného začiatočníka si myslíme, že to je zbytočné. Ako teda začať?

Základom sú golfové palice 

Na golf sa používajú 4 typy palíc:

  1. železo: palica s kovovou hlavou, ktorá sa odlišuje sklonom.
  2. drevo: palica, ktorá má veľkú hlavu, hrajú sa s ňou dlhé rany z dráhy či odpaliska.
  3. putter: palica vhodná pre koncové dokotúľanie loptičky.
  4. wedge: palica s najkratším železom, využíva sa pre hry z piesku či krátke prestávky.

Ako začiatočníkovi vám budú stačiť palice, ktoré majú nízke ťažisko a väčšiu hlavu. Palice, ktoré majú tzv. cavity back sú s ťažiskom, ktoré je rozložené po celej dĺžke hlavy palice. To umožní uľahčenie správneho zasiahnutia loptičky.

Obyčajná loptička

Ako začiatočník nepotrebujete žiadnu extra loptičku. Cena pre golfové loptičky sa pohybuje okolo 6 eur za 5 loptičiek.

Jedna rukavica

Počas hrania sa pre golf používa jedna rukavica. Tá chráni ruku predtým, aby vznikli bolestivé pľuzgiere. Taktiež zabráni pretáčaniu držadla palice v spotenej dlani. Rukavica určená za golf sa dá kúpiť okolo 15 eur.

Batoh

V praxi poznáme batoh na vozíky a na nosenie počas presunov medzi jamkami. Pri výbere sa sústreďte na  variabilnosť vreciek, do ktorých sa dajú skryť veci potrebné na hranie a na ľahkú váhu. Ideálne je, ak má sklápacie nosičky. Nepremokne tak vtedy, ak je položený na mokrej zemi.

Golf nie je drahý

Kompletnú sadu pre začiatočníkov môžete zakúpiť za cenu 250 až 300 eur. Sami teda vidíte, že to nie je nič hrozné a pokiaľ sa golfu chcete venovať pravidelne, predstavuje to ideálny začiatok do hrania tohto športu.