Dobrá rada

Cena zlata rastie a rásť ešte bude – našich susedov, Čechov, zachvátila zlatá horúčka

944
0
Zdieľaj

V Českej republike je aktuálne extrémny záujem o investovanie do zlata a ignorovať túto zaručene istú investíciu by sme nemali ani na Slovensku.

Zlato je istota aj pre obdobie krízy

Nie sú to len propagačné reči predajcov investičného zlata či finančných poradcov. Pre zlato totiž jasne hovoria čísla. Ak ste si kúpili investičné zlato pred desiatimi rokmi, teraz ho predáte za dvojnásobok.Aká iná investícia sa vám takto zhodnotila?

Za nákup zlatej tehly o hmotnosti jedného kilogramu ste 27. 7. 2010 dali 29 635 €. Ak ste ju presne po desiatich rokoch, teda 27. 7. 2020 predali, získali ste 54 964 € (u niektorých obchodníkov dokonca ešte o 1000 € viac). Cena zlata včera prekonala 1945 $ za uncu.

TIP: Vývoj ceny zlata sledujte na stránkach tradičného českého predajcu investičných zlatých zliatkov a mincí – www.zlate-mince.cz.

Vyznáte sa v investičnom zlate?

Pokiaľ ste v oblasti investovania do zlata laik či začiatočník, nezabudnite, že nie každé zlato je vhodné ako investičné. Pre uchovanie hodnoty majetku aj zúročenie úspor sa hodí iba investičné zlato. Tým sú zlaté tehly, presnejšie investičné zlaté zliatky a investičné zlaté mince (nie tie numizmatické, ktorých cenu určuje nielen samotná cena zlata). Investičným zlatom nie je surové zlato, nie sú to ani akcie zlato ťažiacich firiem, a už vôbec nie zlaté šperky, čo si mylne mnoho ľudí myslí.

Investičné zlato kúpite aj na Slovensku. Navštívte predajňu v Bratislave na Dunajskej ulici č. 68. Mincovna tu predáva švajčiarske zlaté zliatky.

Vyberajte správne

Nie každý investičný zliatok či investičná minca má rovnakú kvalitu. Presnejšie, sú prestížnejšie a menej prestížne značky. Kupujte len tie uznávané. Len tak nebudete mať v budúcnosti problém s predajom zliatkov či investičných mincí. Nie každý obchodník totiž vykupuje všetky značky. S výberom vám poradia odborníci v zmiernej bratislavskej predajni.