Zdravie a Krása

Cesnak ako liek?

9600
0
Zdieľaj

Už naše staré mamy poznali blahodarné účinky cesnaku. V minulosti bol cesnak bežne používaným liekom na liečbu rôznych infekcií, zápalov, ale aj iných ochorení. Ako je to dnes?

V dnešnej dobe čoraz viac ľudí vyhľadáva prírodné metódy liečby. Keďže vieme, že farmaceutický priemysel podstatne zarába na našom zdraví a my možno ani nevieme, že to čo nám rastie v záhrade nás môže vyliečiť.

Prírodné antibiotikum

Cesnak má silné antibakteriálne a protizápalové účinky. Okrem toho obsahuje množstvo potrebných minerálov ako sú napríklad zinok, jód, draslík, vápnik či železo. Hovorí sa, že cesnak je najlepšie prírodné antibiotikum, ktoré má nespočetné množstvo pozitívnych účinkov na naše telo.

Pomoc pri ťažkých ochoreniach

Cesnak je dokonca veľmi nápomocný pri liečbe rakoviny alebo v období počas a po chemoterapii. Taktiež je dobrý aj ako prevencia nielen voči týmto ťažkým ochoreniam.

Chrípka a prechladnutie

Okrem všetkého je cesnak výborný pri chrípke a prechladnutí. Jeho účinky sú badateľné veľmi rýchlo, no mnohým prekáža typický cesnakový zápach. Ten by vám však nemal stáť v ceste za zdravým.

Cholesterol

Cesnak podstatne znižuje cholesterol, znižuje krvný tlak a napomáha správnemu krvnému obehu. Taktiež podporuje vylučovanie škodlivých látok z tela a prečisťuje krv. Dokonca je schopný čistiť cievy aj tepny a tak zabraňovať ich upchávaniu.

Aj na cukrovku

Napomáha znižovaniu cukru v krvi a je skvelým antioxidantom, čo znamená, že je schopný kompenzovať škodlivé účinky pri oxidačných procesoch.

Zdroj vitamínov

Cesnak obsahuje nielen prospešné minerály, ale je aj zdrojom mnohých vitamínov ako sú napríklad B1, B6,  B12 alebo vitamín C a D. Týmto všetkým prispieva k skvelej imunite a robí nás odolnými voči chorobám.

Tráviaci trakt

U cesnaku boli preukázané aj liečivé účinky na žalúdočné vredy. Podporuje funkciu tráviaceho traktu, čo z neho robí skvelého bojovníka spolu s dreveným uhlím aj voči črevným kŕčom.

Bolesť

Áno, cesnak naše babky aj dnes používajú proti bolestiam. Osvedčil sa najmä pri bolestiach zubov, pričom stačí len kúsok cesnaku strčiť k boľavému zubu a vám sa po chvíľke uľaví. Priaznivo pôsobí aj pri únave a vyčerpaní.