Životný štýl

Chcete byť príťažliví? Nie je všetko len o vzhľade!

1583
0
Zdieľaj

Samozrejme, výzor je prvý aspekt, podľa ktorého si spravíme úsudok o dotyčnej osobe.  Ten prvý moment zoznámenia sa je kľúčový. Čiže nie len zovňajšok zanechá v druhej osobe pozitívnu, či naopak, negatívnu stopu. Môžete vyzerať ako vystrihnutí z obrázku z najčítanejšieho magazínu, no pokiaľ otvoríte ústa a váš slovník nekorešponduje so zovňajškom, celý dojem má tak nulovú výpovednú hodnotu.

Existuje viac faktorov, ako si získať náklonnosť druhých. Pokiaľ dobre vyzeráte, za sebou tak máte len polovicu úspechu. Viete, čo ľudia vidia na druhých atraktívne?

Krása nie je všetko

Nikto nemôže zato, akým telom a celkovým vzhľadom disponuje. Mnohokrát sa stáva, že práve charakter je hlavným indikátorom sympatií. Ako sa vraví, vonkajšia krása je len pozlátko, ktorú musíte dobre obhájiť, aby ste svoj celkový dojem z vás dotiahli do dokonalosti. Môžete mať tie najladnejšie krivky sveta a pokožku hebkú ako satén, pokiaľ je vaše správanie sa voči okoliu na nízkej úrovni. Ľudia sú rôzni a taktiež aj naše správanie sa k nim musíme patrične prispôsobiť každému individuálne. Vždy však platí, že galantnosťou len podčiarknete svoj intelekt a zachovaním chladnej hlavy v rôznych momentoch všetkým ukážete, že ste ,,nad vecou“.

Zdravé sebavedomie

Tu si dávajte veľký pozor. Medzi zdravým a prehnaným sebavedomím je veľmi tenká hranica. Možno ste krajší a inteligentnejší ako váš priateľ či rodinný príslušník, no nikdy by ste mu to nemali dať najavo. Práve naopak! Vyzdvihnite jeho prednosti a ukážte mu, prečo si ho vážite a čím je práve on výnimočný. Nikto nechce počuť negatívny ohlas na svoju osobu v akomkoľvek smere.

Sebavedomie sa nespája len s krásou, ale aj s hlasným vyjadrením názoru. Ten, ktorý vašu úprimnosť vidí v absolútnom poriadku, druhý si ju môže vysvetliť ako prostorekosť. Svoj názor si môžete vyjadriť aj taktne a s nadhľadom. Inokedy platí staré dobré pravidlo ,,mlčanie je zlato“ a vy sa ho striktne držte. Sami si musíte položiť otázku: Stojí mi vyjadrenie môjho názoru za rozbitie priateľstva?

Šaty robia človeka

Kto len vymyslel toto legendárne príslovie? V mnohých smeroch povrchné, no pravdivé. Už od nepamäti ľudia prezentujú svoju úroveň práve ošatením. Čím honosnejšie, tým ušľachtilejšie. Áno, aj to je spôsob, ako sa ukázať ,,v lepšom svetle“. Nie je to však vždy pravidlom. Aj tu platí, že môžete mať na sebe tie najtrendovejšie kúsky sveta, no pokiaľ je vnútro nafigu, sympatie druhých si nezískate. A naopak: nemusíte ohurovať štýlovým oblečením, aby ste si získali srdcia druhých. Žiaľ, mnohí si potrpia na zovňajšok a k nemu aj vyžadujú správanie na vysokej úrovni. Tu si musíte vždy položiť otázku:

Do akej kategórie patrím? Chcem ohúriť povrchnosťou alebo úprimnosťou?

Aj tak si ďalej môžete vybrať tú správnu cestu, akú skupinu chcete osloviť.

Namiesto perfektných fotiek ukážte srdce

Veľmi dôverne poznáme dnešný svet selfíčok a internetu. Každý sa chce prezentovať perfektne a ukázať, aký šťastný a plnohodnotný vedie život. Pravda je však často iná a len oni sami dobre vedia, aká je skutočnosť. Dnes sme už doslova presýtení krásnymi fotkami z exkluzívnych dovoleniek, perfektne vymakaných tiel a dokonalou vizážou. Myslíte si, že práve to publikum napĺňa? Ste na veľkom omyle! Ľudia chcú vidieť spolupatričnosť a pokoru. Ňou si získate srdia nie len ostatných, ale vaše svedomie z dobročinnosti bude taktiež spokojné a účel tým pádom splnený. A k tomu všetkému, ak dobre ešte aj vyzeráte, no ukážete láskavosť a ochotu pomôcť, naplníte nie len to svoje, ale i srdcia všetkých vašich obdivovateľov.

Atraktivita nie je len vonkajšia záležitosť. Podčiarknite váš pestovaný zovňajšok dávkou charizmy a láskavosti. Buďte prísni k sebe, no nie k ostatným. Majte vysoké nároky na seba, no nie na vaše okolie. Samozrejme to ľuďom aj ukážte a vašou pokorou nastavíte ostatným zrkadlo. Efekt bude namieste, pretože nikoho nebudete moralizovať. Vy len ukážete cestu, akou by sa mal poberať každý jeden z nás. Ako bonus si získate sympatie celého obecenstva.