Dobrá rada

Chystáte sa kúpiť nové zimné pneumatiky? Teraz je ten správny čas

1441
0
Zdieľaj

Nenechávajte si nákup pneumatík na poslednú chvíľu, môže sa vám to vypomstiť

Leto je pomaly na konci a vystrieda ho jeseň, ktorá prinesie zmeny nielen v počasí, ale aj na našich cestách. Na výmenu pneumatík by ste preto mali myslieť včas a nenechávať si to na poslednú chvíľu. Hoci sa môže zdať, že rozmýšľať nad zimnými pneumatikami je skoro, skutočnosť je taká, že ich budeme potrebovať už krátko po lete.

V momente, ako teplomer ukáže nižšie teploty a rána začnú byť chladné by ste na cestu nemali vyraziť bez toho, aby ste zvážili bezpečnosť vašej jazdy. Ak ste kupovali nové pneumatiky minulú sezónu, tak máte o starosť menej. V prípade, že ste s nimi už neboli spokojný a pohrávate sa s myšlienkou zakúpiť novú sadu, odporúčame tak urobiť v najbližšom čase. Na jeseň totiž býva o nové pneumatiky veľký záujem a čakacia doba môže byť dlhšia, ako by ste čakali.

Ako vyberiem správne pneumatiky?

Keďže gumy na auto nekupujeme každý rok, nie každý vodič vie ako na to. V prvom rade sa treba riadiť údajmi v technickom preukaze a podľa nich zakúpiť presný model a rozmer. Pozerať samozrejme treba aj na kvalitu výrobku, značku a v neposlednom rade na cenu. Ak sa rozhodnete pre tie najlacnejšie pneumatiky, môže to byť dobrá, ale aj zlá voľba. V praxi je známe, že aj tie najlacnejšie výrobky vedia spĺňať požadované kritériá a tým pádom splnia vaše očakávania. To však nie je pravidlom a v prvom rade by ste mali vyberať podľa kvality a recenzií. Pri výbere vám pomôžu testy pneumatík, ktoré sú každý rok aktualizované a dopĺňané o nové modely. Vďaka nim zistíte nielen ktoré výrobky sú novinkami na trhu, ale aj to, ktoré sú najkvalitnejšie, najpredávanejšie a najbezpečnejšie.

Tieto testy každý rok vykonáva nezávislá renomovaná inštitúcia ADAC, ktorá objektívne hodnotí niekoľko základných kritérií. Pneumatiky sú porovnávané napríklad z pohľadu ich jazdných vlastností na rôznych druhoch povrchov. Z výsledkov sa teda dozviete, ktoré vás bezpečne dopravia na suchej, mokrej, zľadovatenej alebo zasneženej vozovke. Tieto testy netreba v žiadnom prípade podceňovať, pretože sa považujú za veľmi dôveryhodné a dokážu pomôcť tisíckam motoristov.

Veľmi dobrou voľbou pre každého sú pneumatiky Continental, ktoré vyrába nemecký gigant so stálym a stabilným postavením na trhu. Na svete neexistuje vodič, ktorý by značku nepoznal, pričom väčšina z nich sa môže pýšiť len pozitívnymi skúsenosťami. Continental už dlhé roky patrí medzi svetovú špičku a to nielen vďaka kvalitným výrobkom, ale aj novinkám vo svete motorizmu. Spomenúť môžeme napríklad bezdušovú pneumatiku alebo dvojzmesové zloženie dezénu.