Dobrá rada

Čo si všímať pri kúpe zlatých obrúčok?

1211
0
Zdieľaj

Jednou z najdôležitejších otázok, na ktorú musíte odpovedať pri pohľade na zlaté obrúčky je to, či je daný šperk skutočne zlatý alebo pozlátený. Totiž, pozlátené zlaté obrúčky sú lacnejšie, ale pokovovanie sa po určitom čase môže opotrebovať, a teda vzhľad šperku sa môže výrazne zmeniť.

Ak chcete obnoviť jeho farbu, musíte zájsť do zlatníctva, kde sa vám oň patrične postarajú. Ak však budete zlatú obrúčku nosiť pravidelne, z kvalitatívneho hľadiska je výber zlata tou ideálnou voľbou, aj keď v tomto prípade je nutné do šperku investovať. Pýtate sa, aké sú ďalšie rozdiely medzi jednotlivými variantami zlata? Čo si všímať pri výbere, aby ste neostali sklamaný?

Výber karátu zlatých svadobných obrúčok

Ak je zlato mäkšie, tým pádom je aj menej odolné a životnosť nemusí byť na takej úrovni, ako si možno spočiatku predstavujete. Ak budete zásnubný prsteň či svadobnú obrúčku zo Zlatníctvo v Košiciach nosiť denno-denne, zrejme sa vyhnete 10 a 14 karátovému zlatu, ktoré je ťažšie, keďže obsahuje vyššie percento zliatin iných ako zlato. Naopak, ak hľadáte kvalitu, nadčasovosť a luxus v jednom, siahnite po zlatých obrúčkach, ktoré sa môžu pochváliť 24, 22 či 18 karátovým zlatom, avšak treba dodať, že tento typ zlata je preferovaný najmä v Indii a na Arabskom polostrove.

Najvyšší obsah má totiž 24 karátové zlato, pri ktorom tvorí podiel zlata až 99,9%. Ak ste niekoho počuli hovoriť o 25 alebo 26 karátovom zlate, išlo buď o omyl alebo o pokus o podvod. Hoci zlato s nízkym obsahom karátov je trvanlivejšie, neodporúča sa, ak ste alergický na nikel – mnoho zliatin zlata obsahuje tento kov a čím nižšia je čistota zlata, tým viac môže obsah niklu obsahovať. Ak máte obavy z alergickej reakcie, nekupujte 10 karátové zlato (pokiaľ si nie ste istí, že neobsahuje nikel). Namiesto toho sa držte 14 alebo 18 karátového zlata. Upozorňujeme však, že 14 karátové zlato môže stále vyvolávať alergickú reakciu, ak ste skutočne citlivý na nikel.

Zlatníctvo Košice je odborníkom na zásnubné prstene a zlaté obrúčky, a práve preto máte možnosť zakúpiť kvalitné a luxusné šperky na jednom mieste. Nechajte si poradiť, prípadne vyrobiť šperk na mieru a splňte si svoj o dokonalých obrúčkach, ktoré vám budú robiť radosť do konca života.