Dobrá rada

Nenechajte sa v čase krízy obrať o peniaze, investujte do zlata!

1285
0
Zdieľaj

Kríza je nezadržateľne za dverami, čo znamená len jedno – peniaze uložené v bankách sú veľkým riskom. Ich hodnota totiž môže začať kolísať a výrazne klesať na hodnote. Ako ich ochrániť? Napríklad, investičným zlatom!

Nie, nejdeme vás lákať na žiadne pochybné investičné portály, kde môžete do virtuálneho zlata investovať cez svoj notebook. Takéto investovanie totiž v skutočnosti nedáva zmysel a môžete pri ňom len viac stratiť ako získať. Ak chcete svoje peniaze investovať skutočne bezpečne a zmysluplne, musíte sa ubrať cestou skutočných investícií. Čo sa myslí pod skutočnými investíciami? Naše spomínané investičné zlato, ktoré kúpite reálne, v celej jeho kráse. Na trhu pôsobia obchodníci, ktorí predávajú overené investičné zlato, ktoré môžete kúpiť a uchovať v ňom svoje úspory. Takáto investícia je výhodná, keďže so zlatom sa obchoduje na celom svete, svoje zlaté tehly, mince, alebo odliatky môžete kedykoľvek jednoducho predať a premeniť ich tak opäť na peniaze.

Výhodou investičného zlata je skutočnosť, že je oslobodené od dane z pridanej hodnoty. Pri nákupe a predaji zlata tak zbytočne neprichádzate o peniaze. Naviac, o zlato sa netreba nijako starať. Stačí ho len bezpečne uschovať a vybrať ho v prípade, že ho budete chcieť predať.

Odolnosť = bezpečnosť

Jednou z hlavných výhod zlata je jeho odolnosť. Totiž, nehnuteľnosti, umenie a ďalšie hmotné investičné statky klesajú na hodnote v dôsledku opotrebovania, prípadne pôsobenia vonkajších vplyvov. To sa pri zlate nestane. Nie je totiž citlivé na poveternostné vplyvy, vakom nestráca svoje vlastnosti a prežije dokonca aj požiar. Vaše peniaze vo forme zlata tak prežijú absolútne čokoľvek. Cennou doménou zlata je možnosť jeho kúpy bez toho, aby ste sa vyznali v investovaní. Stačí si len kúpiť zlaté tehly, prípadne zlaté mince alebo odliatky a tým vaša investičná činnosť končí. Vaše úspory sú bezpečne chránené a po skončení krízy sa z nich môžete tešiť rovnako ako pred ňou, bez poklesu ich hodnoty.