Dobrá rada

Najistejšia ochrana telefónu? Skúste kombináciu krytu a tvrdeného skla

1086
0
Zdieľaj

Hneď ako dostanete do rúk váš nový mobil, efektne si ho zaodejte do ochranného obalu. Prečo efektne? Kryt na mobil totiž nedávame len preto, aby chránil jeho vzhľad a funkcie, ale zároveň pozdvihol jeho imidž alebo odzrkadlil štýl majiteľa.

Kryt na mobil pre žiačika i pre advokáta

V ponuke ochranných krytov na mobily nie je ťažké sa vyznať. Len sa stačí dostať k značke vášho telefónu, potom k jeho modelu, a už sa pred vami ocitá bohatá ponuka ochranných krytov, puzdier či fólií… Pre aký kryt sa ale rozhodnúť? Silikónové, plastové a hliníkové kryty majú za úlohu ochraňovať boky vášho zariadenia a jeho zadnú stranu. Nie je umenie kryt na mobil aplikovať, pretože mu je vyrobený na mieru a telefón sa doň presne zacvakne. Nikde nič nezavadzia ani zbytočne neodstáva. Keď natrafíte na kvalitný ochranný kryt, bude mať otvory všade tam, kde ich mať potrebujete. Ak teda bude chcieť počúvať hudbu cez slúchadlá, mobil nabíjať, sťahovať dáta alebo telefonovať, mobil nebude treba z ochranného krytu zakaždým vyberať a pre jeho ľahkú váhu si vlastne ani nebudete všímať, že na ňom nejaký obal vôbec máte. Samozrejme, to najmä v prípade transparentných krytov na mobily. Výrazný červený, lesklý zlatý či kvetinový kryt na mobil si totiž okamžite pritiahne pozornosť, a nielen tú vašu. Zo širokej farebnej i materiálovej ponuky si bude vedieť vybrať naozaj každý, žiačik i dospelý.

Tvrdené sklá dopĺňajú funkciu krytov

Samozrejme, nehodno zabúdať ani na prednú stranu zariadenia. Keďže ochranný kryt chráni len boky a „zadok“ telefónu, ešte venujte starostlivosť displeju mobilu. Ako najosvedčenejšia sa ukazuje kombinácia ochranného krytu a tvrdeného skla. To stačí aplikovať na vyčistený displej zariadenia, tak, aby nevznikli vzduchové bubliny, a ochrana je stopercentná! Pozor, aj pri výbere ochranného skla dbajte o to, aby bolo určené na váš typ mobilu. Sú rôzne veľkosti displejov, každý má inak umiestnené šošovky fotoaparátu či reproduktor, dokonca sa líšia aj tvary obrazoviek. Jedny sú hranaté, druhé zaoblené… Aby mohlo tvrdené sklo plniť svoju funkciu správne, musí na displej pasovať ako uliate a kryť ho až po okraj. Ak sa obávate lepenia tvrdeného skla, môžete si ho na displej aj naniesť v tekutej forme. Tekuté tvrdené sklá si už nevyberáte podľa typu zariadenia, pretože vo fľaštičke sa nachádza dostatok tekutiny, ktorá zahalí displej extra ochranným plášťom. Už len nechať zaschnúť a na rok máte vybavené! Stret obrazovky s kľúčmi vo vrecku ani pády vaše zariadenie neohrozia.