Dobrá rada

Čo si všímať pri výbere produktov určených na starostlivosť o vlasy?

568
0
Zdieľaj

Predstavte si kondicionéry na vlasy ako zvlhčovače tváre. Obnovujú hydratáciu a pomáhajú pokožke hlavy zostať vyrovnanou, čo vedie k zdravším a krajším vlasom, ktoré sa ľahšie upravujú. Niektoré prísady šampónov či kondicionérov môžu pokožku hlavy dráždiť, čo následne spôsobuje svrbenie, prípadne začervenanie. Niektoré zložky môžu narušiť prirodzenú rovnováhu pH pokožky hlavy, ktorá je nevyhnutná pre zdravé vlasy. Čo si všímať pri výbere produktov na vlasy a vôbec drogérie, ktorú používame denno-denne?

Pozor na tieto zložky, ktoré môžu byť súčasťou kozmetických produktov

Chlorid sodný – známy ako kuchynská soľ, odoberá vlhkosť z pokožky hlavy a vysušuje ju.

Syntetické farbivá –  sú umelé farbivá, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky a zhoršenie jej stavu.

Quaternium-15 – aj keď sa najčastejšie používa v očných tieňoch, je prítomný aj v niektorých populárnejších vlasových kondicionéroch. Táto konzervačná látka bola klasifikovaná ako látka dráždiaca pokožku, ktorá sa premieňa na formaldehyd, známy karcinogén.

Ako správne sa starať o pokožku hlavy?

Pokožka hlavy je miestom, kde rastie vlas, pričom pre najzdravšie ošetrenie potrebuje hydratáciu a výživné látky. Je potrebné si zapamätať, že pokožka hlavy vyrába vlastné prírodné oleje, takže  je zbytočné používať až pri korienkoch vlasov kozmetické produkty ako vlasové oleje či kondicionéry. Okrem toho sa ubezpečte, že vlasový kondicionér obsahuje prírodné zmäkčovadlá, aminokyseliny a vitamíny ako aloe vera, vitamín E či bambucké maslo.

Dajte prednosť prírodnej kozmetike a drogérii

Vďaka čoraz pokročilejším technológiám a inovatívnejším riešeniam požadujú spotrebitelia špičkové výrobky na starostlivosť o vlasy vyrobené z prírodných a šetrných zložiek. Prirodzene pochádzajúce všestranné ingrediencie, ktoré obsahuje aj eko drogéria, sú kompatibilné a účinné v šampónoch, kondicionéroch, maskách, sérach, olejoch, ale aj drogérii Bugy, ktorú bežne používame v domácnosti.