Dobrá rada

Nový matrac ako vianočný darček? Takto zistíte, či je výrobok kvalitný

622
0
Zdieľaj

Dobrý tip na vianočný darček je aj nový matrac do postele. Ak viete, že ho niekto z blízkej rodiny naozaj potrebuje vymeniť, doprajte mu kvalitnejší a lepší spánok, po ktorom sa bude prebúdzať plný energie.

Kvalitu rozoznáte na základe viacerých parametrov

Čím je ponuka na trhu širšia a rôznorodejšia, tým je výber správneho matraca omnoho zložitejší. Na jednej strane, je veľa výrobkov výhodou veľkého výberu, no pri toľkých predajcoch, sa nám nechce všetko porovnávať a zisťovať, kto je ten najlepší. Kým pri jednej značke dostanete to najlepšie, pri druhom narazíte na podradné produkty s malou životnosťou a často vysokou cenou. Základom je vedieť, že matrac nie je len sezónna záležitosť a pri dobrej starostlivosti a kvalite dokáže vydržať dlhé roky.

Pre kvalitný matrac je typická jeho vyššia hmotnosť a to z dôvodu, že je vyrobený z hustých a kvalitných materiálov. Ak sa vám bude zdať váha ponúkaného matraca príliš vysoká, je veľmi pravdepodobné, že ste narazili na vhodného adepta. Spozornieť treba v prípade, že sa matrac ponúka s veľmi krátkou zárukou. Už tu zistíme, že u predajcu alebo výrobku niečo nie je v poriadku, pretože pri kvalitných matracoch nie je problém aj s niekoľkoročnou zárukou. Rovnako, je nevyhnutné zistiť si, na čo sa záruka ponúka, pretože v niektorých prípadoch ide len o výrobné vady a nie opotrebovanie výrobku.

Neoddeliteľnou súčasťou takéhoto výrobku, by mal byť aj certifikát a to od renomovanej spoločnosti alebo nezávislej inštitúcie. Len certifikát určuje kvalitu, ktorej sa dá naozaj veriť a preto sa neuspokojte ani s certifikátom samotného predajcu. Na to, koľko matrac vydrží vplýva aj možnosť obojstranného používania. Ak sa rozhodnete pre matrac použiteľný len z jednej strany, jeho životnosť sa veľmi rýchlo skráti. Napovedať o kvalite výrobku dokáže aj samotný poťah, ktorý by mal byť pevný, hustý a odolný voči vonkajším vplyvom. Ak sa vám už na prvý pohľad poťah nezdá, radšej matrac nekupujte.

Nielen matrac, ale aj predajca je dôležitý

Keď nechcete dobrý matrac hľadať na trhu niekoľko mesiacov, odporúčame zamieriť priamo ku kvalitným a overeným predajcom. Ušetríte si tak množstvo času a aj energie. Nájsť ho ale dá niekedy poriadne zabrať, no vďaka istým parametrom sa dá rozpoznať jednoduchšie. Nielen kvalitný, ale aj úprimný predajca má v ponuke viacero druhov matracov v rôznych veľkostiach, prevedeniach a cenách, kde si je z čoho vyberať. Pri rozhodovaní vás nemôže nikto do ničoho nútiť, inak je to znak jediného cieľa a tým je predaj. Dobrý predajca vám dokáže odpovedať na všelijaké otázky, no je ochotný ukázať aj certifikáty kvality alebo samotné zloženie výrobkov. Jedným z takýchto predajcov sú aj materasso matrace, kde si zaručene vyberiete ten najlepší matrac, ktorý splní všetky očakávania.