Dobrá rada

Dokáže byť muž verný?

2313
0
Zdieľaj

Samozrejme. Pre pohodlie. A pokoj v rodine. Muži sa totiž neradi vystavujú stresovým situáciám. Keby bol menej lenivý (a pre ostatné ženy dostatočne atraktívny) a keby mohol vylúčiť akékoľvek riziko, zaručene by neverný bol. A nielen príležitostne. Ideálnym prípadom je situácia, keď muž sedí so svojimi priateľmi v bare. Zrazu naša pánska spoločnosť spozoruje pri barovom pulte krásnu osamelú ženu. Rozhovor sa ihneď otočí na to, kto ju pozve na drink. Neskôr, kto ju dostane do postele a s akým úspechom. V praxi to však nie je také jednoduché.

Najprv sa začnú dohadovať, ktorý z prítomných je najvhodnejší na zbalenie dotyčnej. Ostatní si z neho budú uťahovať, zároveň však mu budú trochu závidieť. Potom začnú vymýšľať stratégiu. Každý vytiahne svoje staré príbehy z lovu a trofeje dosiahnu fantastické rozmery. Muži začnú na vybratého jedinca, ktorého považujú za najschopnejšieho vyvíjať nátlak. Buď sa zachráni nejakým klamstvom, ako napríklad: „To nie je môj typ“ alebo musí ísť do boja. Áno je to veľmi zložitá situácia. Každý muž nechce a zároveň chce byť vybratý. On je skrátka ten najlepší z nich. Ten vodca svorky. Na druhej strane však nikto nie je taký skvelý, ako si to myslia ostatní. „Naozaj mám teraz vstať a prihovoriť sa jej?“ Nemá to nič spoločné s veľkými slovami. Je to tvrdá realita. Cena za slávu.

V najhoršom prípade ho čaká porážka a on sa vráti hneď ku kamarátom. A dostane päťku. Jeho povesť borca, lámača ženských sŕdc, sa rozpadla na prach. Alebo si žena vezme svoj drink a sadne si k inému stolu? Čistá štvorka. Zostane s ňou stáť pri bare. Dobre, trojka. Privedie ju do jamy levovej? Povesť zachránená. Je to za dva. Opustia spolu bar? Nikto nechápe, že sa mu to zasa podarilo. Jednotka. A navyše, téma pre budúce pánske posedenia. Môže dostať aj jednotku s hviezdičkou. V tom prípade by sa k nemu v priebehu večera musela pridať ešte krajšia priateľka a všetci traja by odišli spoločne. Otázka: „Čo si zaslúžim?“ znamená pre muža asi: „Koľko žien môžem mať?“ A je úplne jedno, či ide o ženy múdre alebo hlúpe, blondínky alebo brunetky, vysoké alebo nízke. Vy, ako stála partnerka, nemôžete mužovi poskytnúť potrebné zvýšenie sebavedomia. Lebo vami si je istý.

Nepatríte medzi objekty, ktoré by mohli posilniť jeho hodnotu. Ale, ako už bolo spomínané, on vie byť verný. Je to totiž tak neuveriteľne pohodlný a lenivý tvor, že sa radšej schová vo svojej svorke a pokochá sa krásou neznámej z diaľky. Doma ho predsa čaká istá žena a teplá večera. To však neznamená, že pri najbližšej príležitosti si opäť nebude chcieť zvýšiť ego. Možno aj vtedy, keď bude s vami na večeri v reštaurácii a vy si to ani nevšimnete. Ale naozaj by ste to chceli vedieť?