Zdravie a Krása

Jarná detoxikácia často odstráni príčiny rôznych ochorení

1806
0
Zdieľaj

Prichádza jar a s ňou každoročná jarná únava. Pri strate vitality, energie a oslabenej imunite sa často vyhovárame práve na ňu. Pozor ale, či sa z nej nestáva chronické ochorenie. Ak ste permanentne unavený a nezaberá ani káva, šport, či 8 hodinový spánok, je ten správny čas na okamžité nasadenie účinnej detoxikačnej kúry. Detoxikácia je očista tela, jeho zbavovanie sa toxínov a škodlivých látok. Značná časť týchto škodlivín sa usádza práve v našej pečeni, ktorá zohráva jednu z najdôležitejších úloh v procese metabolizmu a je zároveň zásobárňou živín. Moderným životným štýlom, pre ktorý je príznačný stres, nesprávna životospráva, alkohol, drogy, dlhodobé užívanie liekov, nedostatok pohybu, či škodlivé látky obsiahnuté v potravinách a kozmetike, jej však dávame riadne zabrať. Pečeň pri takomto kontinuálnom poškodzovaní nezvykne vypovedať ihneď. Keďže nebolí, nepríjemné prekvapenie o jej dysfunkcii sa často dozvieme až pri náhodnom vyšetrení. Našim cieľom by preto malo byť udržiavať ju v čo najlepšej kondícií.

Výborným prírodným detoxikačným prostriedkom je bylinka Pestrec mariánsky. Pestrec je silný antioxidant a obsahuje komplex bioflavinoidov, ktoré majú spoločný názov Silymarín. Nielenže detoxikuje organizmus, ale jeho konzistencia pomáha čistiť steny čriev (výstupky nazývané klky) od nánosov, ktoré sú tvorené zvyškami potravy, ktorá nimi prechádza.

Najúčinnejšia je priama konzumácia drvených plodov, 4x denne 1 čajová lyžička (3-4 g), avšak aspoň 45 minút pred jedlom. Drvinu v ústach premiešate so slinami a prehltnete. Následne zapijete dostatočným množstvom vody. Na začiatku kúry – prvých 10 dní, je veľmi vhodné dávku zdvojnásobiť, aby sa v pečeni spustili intenzívne regeneračné procesy.

Počas detoxikácie si na svojom tele budete môcť všimnúť tieto pozitívne zmeny:

0-2 týždne:

Štartujú sa detoxikačné procesy vo vašej pečeni. Pečeň začína odbúravať nahromadený tuk, vylučovanie sa spravidelní. Zbavujete sa nežiadúcich látok.

Po 3-4 týždňoch:

Pozvoľný prílev energie, ústup malátnosti, bolestí hlavy, migrén a podráždenosti. Ustupujú aj zápaly a zmierňujú sa príznaky alergií.

Po 6 týždňoch:

Pokles hodnôt škodlivých látok v krvi. Vaša tvár i oči budú v tomto období vyzerať už na pohľad zdravšie a žiarivejšie.

Po 8-9 týždňoch:

Pociťujete prílev energie, pozitívne zmeny nálady i vzhľadu. Detoxikácia a obnova buniek prebieha na plné obrátky.

Po 12 týždňoch:

Vaša pečeň sa zbavila tuku, detoxikovala sa a prebehla v nej regenerácia buniek pečeňovej membrány. Rovnako ste si počas kúry Pestrecom prečistili trávenie i vylučovanie, vďaka čomu prijímate do organizmu oveľa viac živín a látok potrebných pre plnohodnotný chod organizmu.

Sekundárne sa vám podarí zbaviť aj telesného tuku.