Domácnosť a Záhrada

Hliníkové okná. Rozumná cena a dlhá životnosť

1296
0
Zdieľaj

Máte v pláne vymeniť svoje staré okná? Prvou voľbou pri ich výmene bývajú skoro vždy plastové okná. Máme však pre vás skvelý tip. Skúste sa zamerať na celkom iný materiál. Reč bude o hliníku. V minulosti boli hliníkové okná prezentované ako drahý špás. Dnes to už neplatí. Sú síce o niečo drahšie ako plastové, ale vyššia cena sa odrazí aj na vyššej odolnosti vašich okien. Presvedčíme vás, že hliníkové okná sú správnou voľbou.

Pre koho sú hliníkové okná vhodné

Hliník je veľmi odolný materiál, a preto sa hodí na výrobu veľkorozmerných okien a aj vchodových dverí. Plastové vchodové dvere sú lacnejšie, ale hliníkové ochránia váš domov na sto percent. V prípade hliníkových okien si môžete dovoliť pri projekte domu veľké presklené plochy. Hliník udrží aj vysokú záťaž a vyzerá veľmi esteticky. Je vhodný taktiež na výrobu pergolí a zimných záhrad.

Hliníkové okná vyzerajú trendovo

Hliníkové okná oproti plastovým vyzerajú veľmi elegantne. Ich rám môže byť celkom tenký. To vám zabezpečí viac presklenej plochy a tým pádom viacej svetla v miestnosti. Nebudete obmedzovaní ani tvarom okien. Hliník sa veľmi dobre tvaruje, a preto nie je problém vyrobiť okná z hliníku napríklad v oválnom tvare. Hliníkové okná znesú všetky vaše požiadavky. Rámy hliníkových okien sa dajú vyrobiť v širokej škále farebných prevedení. Okrem klasickej striebornej farby si môžete zvoliť akúkoľvek inú vďaka laminovacím fóliám a práškovému lakovaniu.

Hliníkové okná na celý život

Pri stavbe domu si vyberáte materiály s dlhou životnosťou. Tak prečo by ste mali šetriť na oknách? Plastové okná vydržia okolo 25 rokov, ale hliníkové prežijú aj dve generácie. Hliníkové okná odolávajú vysokým i nízkym teplotám či vlhkosti. Vďaka ich tuhosti spĺňajú bezpečnostné normy a ochránia váš domov pred zlodejmi. Mechanické poškodenie alebo vypáčenie je pri hliníkových oknách takmer nemožné. Navyše hliník veľmi dobre odoláva aj ohňu. O hliníkové okná sa nemusíte vôbec starať, natierať ich či lakovať. Vďaka svojej dlhej životnosti a skvelým vlastnostiam sú tou najlepšou investíciou.