Domácnosť a Záhrada

Elektrické vykurovanie – aké sú výhody?

1538
0
Zdieľaj

Vedeli ste o tom, že sme omnoho menej otužilí ako naši dávni predkovia? Zvykli sme si fungovať pri teplotách 20 až 23 °C, čo je pomerne ideálna teplota, kedy nám nie je chladno, no zároveň ani horúco.  Čo však robiť v prípade, že chcete za vykurovanie platiť čo najmenej? Dá sa v dnešnej dobe vôbec ušetriť na energiách? Samozrejme, že áno!

Najjednoduchšie vykurovanie, ktoré je zároveň najvyhľadávanejšie

Najjednoduchším  a najvyhľadávanejším spôsobom vykurovania je kúrenie elektrinou, kedy sú obstarávacie náklady pomerne nízke, obsluha jednoduchá a prevádzka bezúdržbová, čo možno považovať za bezkonkurenčné prednosti. Ľudia sa však niekedy mylne domnievajú, že elektrina je nesmierne drahá, ale práve kombinácia všetkých dôležitých faktorov vedie k výsledku, že elektrické kúrenie je skutočne výhodné. Prečo? Hlavným argumentom pre voľbu systému podlahového elektrického kúrenia je zvýhodnená tarifa za elektrinu, keďže trebárs nízkoenergetické domy spotrebujú na vykurovanie približne 40 % energie a zvyšok, teda 60 % tvoria ostatné spotrebiče.

Samozrejme, vy ako klient máte možnosť rozhodnúť sa, či dáte prednosť podlahovému kúreniu, vykurovaniu pomocou infrapanelov, protinámrazovej ochrane potrubia a zvodov, rozmrazovaniu príjazdových ciest či regulácii elektrického kúrenia formou termostatu alebo riadiacej jednotky. Odborníci z M&JTech elektro, s.r.o., ktorí sa postarajú aj o vaše elektrické vykurovanie, sledujú najnovšie trendy zo „sveta“ elektrického kúrenia, a práve preto do prevádzky nasadzujú moderné produkty, ktoré sú však prispôsobené požiadavkám a očakávaniam klientom. Pýtate sa, aké sú ďalšie dôvody, prečo zvoliť elektrické podlahové kúrenie?

  • rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti,
  • vlhkosť vzduchu ostáva zachovaná, čo je výhoda najmä pre alergikov,
  • prakticky žiadna údržba,
  • šetrenie energie okolo 20%,
  • vhodné pre keramickú dlažbu.