Cestovanie a Destinácie

Elektrobicykel nie je len pre seniorov

1640
0
Zdieľaj

Hoci väčšina ľudí považuje elektrický bicykel za prostriedok skôr pre seniorov, nie je to úplne pravda. Tieto časy, kedy bicykel s elektrickým pohonom využívali ako veľkú pomoc len starší ľudia sú už dávno preč a našli si svoje miesto aj u iných vekových kategórií.

Raz ho vyskúšate a už nebudete chcieť iný

Možno sa vám stalo, že ste si šliapali na vašom bicykli po meste alebo lesnej cestičke a zrazu okolo vás prefrčal iný cyklista, ktorému to išlo omnoho lepšie. Jeho výkon nemusí znamenať, že má omnoho lepšiu kondíciu ako vy, ale pravdepodobne má len iný bicykel a to s elektrickým pohon. Ten mu pomáha pri jazde dopĺňať silu, ktorú jazdec vynakladá pri šliapaní. Jazda na ňom je oproti klasickému omnoho jednoduchšia, rýchlejšia a pohodlnejšia. Výborným spoločníkom je na cestovanie do práce, pretože sa vyhnete hustej premávke a okrem toho nebudete zničený a spotený. V práci tak zosadnete z bicykla, ako keby ste sa do nej odviezli autom, no na cestu nebudete musieť vynakladať žiadne finančné prostriedky. Elektrobicykle sú najnovším trendom vo svete bicyklov, čo dokazuje veľký záujem ľudí. Na prvý pohľad ho od klasického pravdepodobne nerozoznáte, pretože sa líši len elektrickým pohonom. Jazdec si dokonca môže zvoliť aj stupeň intenzity šliapania podľa toho, akú pomoc potrebuje. Vyberie si ho jednoducho na ovládacom paneli na riadidlách, pričom štandardne sa jedná o 3 až 5 stupňov. Obrovskou výhodou je, že pri jazde nemusíte vlastniť vodičský preukaz a ani platiť povinné poistenie, ako je tomu pri iných dopravných prostriedkoch. Elektrobicykle tak môžu ovládať nielen dospelí, ale aj seniori a deti. Obľúbenými sa stávajú aj pre ich ekologickosť, pretože neznečisťujú životné prostredie, ktoré sa v dnešnej dobe snažíme tak chrániť. Zaujímavými sú v tomto prípade nízke prevádzkové náklady a fakt, že vďaka nemu ušetríte aj veľkú časť z finančného rozpočtu. Elektrický bicykel je tak výborným spoločníkom na kratšie, ale aj dlhšie cesty.

Ako si vybrať ten správny elektrický bicykel?

Vybrať si ten správny bicykel nie je vôbec ľahké, pretože máme k dispozícii obrovské množstvo výrobkov. Tie sa odlišujú nielen veľkosťou a farbami, ale aj rôznymi funkciami, cenou, značkami a inými parametrami. Zákazník si tak povediac môže vybrať presne to, o čom sníval. Veľmi dôležitým kritériom je typ e-bicykla, ktorý závisí od toho, v akom teréne chcete jazdiť. Nezabudnite ani na správny typ pohonu, pretože poznáme zadný, predný a stredový. Každý z nich je vhodný na inú jazdu, čomu ho treba prispôsobiť. Ak viete, že sa budete pohybovať po meste, zvoľte bicykel s predným pohonom. Ďalšími dôležitými parametrami sú aj batéria, rôzne programy  a nosnosť bicykla. Ak vás elektrobicykel oslovil a chcete si pozrieť širokú ponuku tohto sortimentu, odporúčame navštíviť internetového predajcu inSPORTline, ktorý ponúka overené celosvetové značky ako Ghost, Kellys, 4ever, Devron alebo Crussis.