Dobrá rada

Hory nie sú len o lyžovaní. Takto sa zabavíte dlhé hodiny

421
0
Zdieľaj
Hory nie sú len o lyžovaní. Takto sa zabavíte dlhé hodiny
Hory nie sú len o lyžovaní. Takto sa zabavíte dlhé hodiny

Vyhýbate sa horám, lebo neviete alebo nechcete lyžovať? Je to veľká škoda, pretože pobyt na horách nie je len o lyžovaní či popíjaní drinkov v blízkosti lyžiarskeho vleku. V zime je možné v horách robiť i iné, veľmi zábavné činnosti, ktoré vám prinesú hodiny adrenalínu a nových zážitkov.

Požičajte si snežný skúter

Na Slovensku ako huby po daždi rastú požičovne snežných skútrov. Rekreačné strediská pripravili aj tento rok pre návštevníkov rôzne atrakcie súvisiace s jazdou na skútri. V niektorých prípadoch ide o veľmi pútavé balíčky, ktoré okrem jazdy na snežnom skútri poskytujú rôznu pridanú hodnotu. Napríklad si požičiate snežné skútre Lynx a po vytýčenej dráhe sa dostanete až k rozprávkovej chate. Na chate si môžete dopriať horúci čaj alebo si dokúpiť k jazde prenocovanie. V tomto prípade vám odporúčame jazdu absolvovať s vašou drahou polovičkou a stráviť v chate romantickú noc.

Vyskúšajte jazdu na štvorkolke

Podobne, ako na snežnom skútri je možné jazdiť na štvorkolke. Buď vyskúšate, čo dokáže štvorkolka s nasadenými snehovými reťazami, alebo namiesto kolies namontujete na stroj snehové pásy. Vďaka tomu sa štvorkolka zmení na snežný skúter. So štvorkolkou sa môžete prevážať po klasických cestách alebo zdolávať extrémny terén v útrobách hôr. Štvorkolky sú tak zdatné, že s nimi bez problémov zdoláte akúkoľvek motokrosovú dráhu či si zadriftujete v kaňone. Istou alternatívou k jazde so štvorkolkami sú horské káry, ktoré sa ovládajú o niečo jednoduchšie ako štvorkolky.

Pre bojazlivých je ideálne sánkovanie

Pre bojazlivejších ľudí je určená aktivita, ktorá sa dá robiť s deťmi. Ide o sánkovanie. V závislosti od trati si môžete užiť pokojnejšiu, pomalšiu jazdu alebo pri sánkovaní zo strmšieho kopca aj o niečo rýchlejšiu jazdu. V prípade, že túžite po skúšaní nových trikov, vyberte si kopce so skokanskými mostíkmi. Niektoré športové areály umožňujú sánkovanie počas noci, a ak sánky nevlastníte, nie je problém si ich požičať. Zaručene sa zabavíte, a to hlavne na trasách, ktoré sú dlhé niekoľko kilometrov.