Technika a Internet

iPhone SE 2 a jeho cenové a technické špecifikácie

1854
0
Zdieľaj

iPhone SE 2 uzrie svetlo sveta pravdepodobne už tento rok na jeseň. Ak teda dúfate v menší, cenovo dostupnejší a funkciami nabitý nový typ iPhonu, čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Nepochybne, ľudia čoraz viac dopytujú nový iPhone SE. Prvý model tejto rady mal veľký úspech a keď Apple prezradilo, že iPhone XR bude najnovším modelom, zároveň s nižšou cenou, mysleli si, že nové SE ani nepríde. Avšak, opak je pravdou.

V priebehu januára 2019 Apple spustilo výpredaj iPhonu SE, ktorý bol vypredaný naozaj enormnou rýchlosťou. A tak teraz vznikajú dohady, že spoločnosť určite čoskoro uvedie na trh nový model. Čo je celkom pochopiteľné.

iPhone SE prvej generácie mal najmenší úspech v Číne. Odhaduje sa, že dôvodom je to, že v tomto kúte sveta sa predáva veľmi veľa rôznych lacnejších telefónov, prípadne rôzne kópie iPhonu, za tretinovú cenu. A tak si ľudia radšej kúpia náhradu, ktorá síce ako iPhone vyzerá, ale má od neho poriadne ďaleko.

iPhone SE 2, ako ho všetci nazývajú, ale určite bude začínať na oveľa vyššej sume, ako začínalo prvé „eSÉčko“. Prečo? Pretože vtedy bol posledným modelom iPhone 7, z čoho potom bolo SE akoby takým malým „výcucom“ – menšie rozmery, iné tvary, ale vnútro pomerne rovnaké. Avšak teraz je posledným modelom iPhone XR a pred ním XS a XS Max a keď sa dajú dokopy ich vnútra, i keď do menšieho tela, cena bude možno i raz taká ako pri prvom SE, čo môže znamenať aj cca 600 €. Takto rozmýšľa analytik Ming- Chi Kuo, ktorý má za sebou už obrovské množstvo rôznych analýz a „predpovedí“ pre Apple. A často krát to boli tie správne.

Predpokladá sa tiež menej kvalitný displej, či dokonca čip, čo veľmi ovplyvní rýchlosť a reakcie mobilu. Okrem toho je predpokladom aj sklená zadná časť, čo by pri takomto malom modeli vyzeralo naozaj veľmi zaujímavo. Avšak, všetko sú to stále iba dohady. Pokiaľ spoločnosť sama nedá aspoň maličkú informáciu, stále ani nie je isté, či sa nakoniec iPhonu SE 2 vôbec dočkáme.

 

zdroj: www.macworld.co.uk