Dobrá rada

Jesenný výlet do hôr. Čo si vziať so sebou na výlet?

78
0
Zdieľaj
Jesenný výlet do hôr. Čo si vziať so sebou na výlet?

Jeseň je veľmi pestré ročné obdobie, ideálne sa hodí na spoločné výlety do hôr. Malebná krajina, čerstvý vzduch a množstvo chodníkov na prechádzky – ideálny scenár na oddych. Tieto a ďalšie výlety však sprevádza dilema – ako sa zbaliť? Čo by ste si mali vziať so sebou a čo môže byť zbytočné? Pokiaľ ide o oblečenie, je to veľmi dôležitá záležitosť, preto v tomto texte budú rozptýlené všetky pochybnosti. Naučte sa, ako sa zbaliť, aby ste mali so sebou všetko potrebné a vyhli sa prebytočnému oblečeniu, ktoré je zbytočným balastom.

Určite si presný čas a počasie počas dovolenky

Prvým krokom je samozrejme presný čas, ktorý strávime na horách. Od toho závisí, koľko oblečenia budeme potrebovať. Okrem základnej spodnej bielizne by sme si so sebou mali vziať:

  • Niekoľko jednoduchých tričiek – môžu byť základom pre iné oblečenie a hrať hlavnú úlohu ako vrchný odev.
  • Pohodlné legíny – určite sa osvedčia pri dlhých túrach.
  • Džínsy alebo šortky – keď môže byť ešte teplé počasie, oplatí sa mať v batohu kratšie šortky a rifle sa vám budú hodiť napríklad do reštaurácie alebo na návštevu turistických atrakcií v okolí.
  • Ženské šaty a sukne – s ich pomocou vytvoríme veľmi elegantný a pôvabný look.
  • Dámsky kabát – veľmi módny a pohodlný, určite sa bude hodiť do jesenného chladného počasia.
  • Rôzne druhy topánok (ale s mierou) – trekingové topánky sú rovnako dôležité ako dámske lodičky, pretože všetko závisí od príležitosti.
  • Niekoľko teplých športových mikín.

Našu garderóbu na jesenný výlet do hôr treba prispôsobiť poveternostným podmienkam priamo na mieste. Napriek tomu by ste mali počítať s možnosťou zmeny počasia, ako sa to deje na jeseň. Na teplejšie dni budú ideálne dámske šaty – dajú sa nosiť spolu so športovou obuvou, ak chceme prechádzať malebnými chodníkmi vo vzdušnom oblečení. Keď sa počasie trochu zhorší, musíme mať vhodnú nepremokavú obuv, pohodlné nohavice, teplú mikinu a samozrejme dámsky kabát. Takáto súprava môže byť pohodlná, no aj ženská. Dôležitý je strih a farba oblečenia – správne zvolené bude dokonale ladiť s našimi štylizáciami

Pohodlie a praktickosť nadovšetko

Pri skladaní batožiny na dovolenku sa oplatí postarať sa o ďalší batoh. Bude sa hodiť pri prechádzkach alebo prehliadke pamiatok. Do takého batohu si môžeme so sebou vziať vodu, jedlo a prípadné oblečenie na prezlečenie. Dôležitú úlohu tu zohráva aj kabelka. Vyberieme si ju na večerné podujatie alebo na obed v príjemnej reštaurácii. Ženské súčasti garderóby ako je kabelka, šaty alebo baleríny, nám pomôžu radikálne zmeniť vzhľad a prispôsobiť ho priaznivej príležitosti a aktivite. Na výlet do hôr sa oplatí vziať si so sebou pohodlné oblečenie – využijete ho pri prechádzaní náročných ciest alebo lezení po skalách. Obuv, ktorú si vyberáme, by mala byť solídnej kvality, poskytovať nám nielen pohodlie a pekný vzhľad, ale aj bezpečnosť.