Životný štýl

Zabudnite na nudné biele steny v spálni a vyzdobte ich štýlovo

77
0
Zdieľaj
Zabudnite na nudné biele steny v spálni a vyzdobte ich štýlovo
Zabudnite na nudné biele steny v spálni a vyzdobte ich štýlovo

Spálňa je najintímnejšia izba v domácnosti, kam hostí často nepozývate. Je to tak ideálna izba na trochu experimentovania s jej dizajnom. Ak na vás vo vašej spálni pozerajú prázdne biele steny, zmeňte to! Ako? Nechajte sa inšpirovať našimi jednoduchými tipmi a s nudnými stenami sa rozlúčte.

Doprajte stenám nový vzhľad rýchlo a jednoducho

Zaveste na stenu umenie

Nadrozmerné obrazy na stenu sa doslova pýtajú na čistú bielu stenu. Veľmi štýlovo pôsobia pop art obrazy v čierno-bielej kombinácii či abstraktná maľba. V menšom priestore už ďalšie obrazy ale nevešajte, aby miestnosť nepôsobila stiesnene.

Zaveste na stenu veľa umenia

Ešte lepšie ako jeden obraz je celá galéria alebo koláž z obľúbených obrazov. Ak koláž natiahnite až ku stropu, bude miestnosť vyzerať omnoho vyššia. S vašimi obľúbenými fotografiami a obrazmi vytvoríte originálnu dekoráciu, ktorá vás môže razom preniesť na krásne miesta alebo pripomenúť nezabudnuteľné situácie.

Oblepte steny tapetami

A nie hocijakými. Siahnite po dizajnových fototapetách, s ktorými sa každý deň môžete zobúdzať s výhľadom na more alebo veľkomesto. Ak máte fotku, na ktorú ste hrdí, môžete si dokonca aj z nej urobiť fototapetu. Navyše sú ekologické, takže z takejto tapety nebudete cítiť žiadny chemický zápach.

 Použite štýlové zrkadlá

Nielen že bude miestnosť vyzerať omnoho svetlejšia, ale aj väčšia, čo v menších miestnostiach môže byť výhoda. Aj tu platí, že môžete zavesiť na stenu jedno veľké zrkadlo alebo sa pohrať s viacerými menšími a vytvoriť z nich zaujímavú kompozíciu.

Rada na záver

Máte v spálni vyriešený úložný priestor? Aj najkrajšiu dekoráciu zatienia veci pohodené na posteli či stoličke. So šikovnými šatníkovými skriňami však budete mať vaše veci upratané a vy sa tak môžete tešiť z novo ozdobených stien.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com