Dobrá rada

Keď sa dvaja rozídu a musia sa kvôli deťom naučiť spolu vychádzať…

1739
0
Zdieľaj

Našli ste sa v úvodnom titule? Dobrá správa: Nie ste sami! Najčastejším dôvodom hádok po rozchode sú deti. Väčšinou však deti bývajú len zásterkou pre uvoľnenie ventilu, kedy vám ten druhý doslova zožiera nervy. Samozrejme sú na rozpade vzťahu vinní obaja aktéri, no ako to už býva –  jeden z dvojice bol vždy iniciatívnejší. Ak už bol dôvod akýkoľvek, ten viac ,,škodný“ po rozchode nevie prísť ,,vinníkovi“ na meno a neskôr mu vyčíta a pripomína prevažne to nešťastnejšie obdobie ich vzťahu.

Harmónia musí existovať všade, no v otázke rozchodov je už menej príjemná. Akoby sa dvaja nemohli rozísť v dobrom a udržiavať priateľské vzťahy už len kvôli tým deťom. Jeden druhému si pripomínajú neradostné chvíle počas manželstva, kde, kto a ako zlyhal. A stále zlyháva. Snáď najhoršie je, ak jeden druhého chce manipulovať  prostredníctvom vlastných detí. V návale emócií si zrejme neuvedomujú, ako tým trpia hlavne tie deti.

Natália a Boris majú ,,netradičný vzťah“

Vyspovedali sme bývalých partnerov, ktorí sú rodičmi dvoch prekrásnych detí. Ako sami uvádzajú, ich vzťah sa časom vykĺbil do priateľstva. Dokým boli plnohodnotnými partnermi, ustavične sa hádali a škodili hlavne svojim deťom. Neustále škriepenia sa vyostrili do dennodenných konfliktov. Po siedmych kritických rokoch sa rozhodli partnerstvo ukončiť.

Natália:

,,Boris mi stále liezol na nervy. Verím, že aj ja jemu, keď som si neskôr uvedomila, že sa zo mňa stáva hysterka. Nikdy mi však nepomáhal či v domácnosti, alebo s deťmi. Keď som ho poprosila, aby zobral deti von a ja som si chcela doma poupratovať (v skutočnosti som si chcela od všetkých troch aj oddýchnuť), tak mi vyčítal, že sa vzďaľujem od rodiny a nechcem tráviť čas strávený s rodinou. Páčilo sa mu, keď mi mohol vytvárať výčitky svedomia. Stále mi pripomínal, aká som zlá matka, ako nestíham variť a upratovať, chodiť pravidelne s deťmi von. V skutočnosti ostávalo všetko len na mojich pleciach: upratovanie, nákupy, varenie, behanie po doktoroch a úradoch… už som mala všetkého až po krk,“ s výdychom spomína na časy v spoločnej domácnosti.

Takisto uvádza, že práve Natália bola tá, ktorá nosila v rodine nohavice. Vraj bol jej niekdajší priateľ príliš precitlivený a na deti nevedel ani poriadne zakričať, ak neposlúchali.

,,Viete, ja som bola tá, ktorá všetko držala pod kontrolou. Aj deti. Ak neposlúchali, nebola som ja tá dobrá maminka, za ktorou prišli, ak na nich ocko zvýšil hlas či ich potrestal. JA som vychovávala deti, pretože väčšinu času som trávila s nimi ja, keď bol ex v robote. Tresty, koníčky či malé po riti som riešila výhradne ja!“

Boris:

Bývalý partner Natálie rozpráva trochu zdržanlivejšie.

,,Ja na svoju bývalú nebudem nakladať, ako ona na mňa. Mal som ju rád, no často mi jej hysterickými výlevmi liezla na nervy. Domov som chodil nerád, vždy tam bol bordel a ona odo mňa chcela, aby som ešte po robote upratoval. Chápete? Ja narobený ako kôň a ešte mám spratávať riady!“ vyjadril svoj pohľad Boris.

Zaujímavosťou však je, že dnes sa obaja k sebe správajú ako čerstvo zamilovaný párik. Keď sa rozišli, ešte stále spolu rok bývali. Neskôr si Natália našla bývanie a deti si striedajú 50/50. Na našu otázku, či to nemohli ešte raz vyskúšať ako pár, naraz odpovedali:

,,Aby sme si to zasa medzi sebou po***li? V žiadnom prípade! Nikdy nám spolu nebolo krajšie, ako dnes. Naše deti vidíme každý deň, raz deti zo školy vyzdvihnem ja, raz ex. Takisto ich aj do školy a škôlky zanášame. Víkendy si taktiež striedame,“ zhodujú sa obaja.

A my vidíme, že sa tiež dá po rozchode aj pekne vychádzať s bývalým partnerom. Niekedy láska nevyjde a predtým, ako by sa mali dvaja pozabíjať, radšej nech sa rozídu. Nič nie je horšie, ako keď sme s niekým ,,nasilu“ alebo trpia deti.