Dobrá rada

Kempovať sa dá nielen s karavanom alebo klasickým stanom

824
0
Zdieľaj
Kempovať sa dá nielen s karavanom alebo klasickým stanom
Kempovať sa dá nielen s karavanom alebo klasickým stanom

Kempovanie je vždy dobrý nápad. Okrem toho, že ušetríte na predražených službách hotelov, zažijete tiež nové dobrodružstvá v prírode. Na kempovanie nemusíte ihneď zháňať a prenajímať karavan alebo si kupovať klasický stan. Existujú aj iné možnosti, ako sa dá prespať v prírode alebo kempe.

Spať v automobile? Žiadny problém

Pred akoukoľvek cestou, ktorú podniknete s vozidlom, je nutné overiť stav automobilu. Pri pobyte v prírode by ste len veľmi ťažko zháňali pomoc v prípade poruchy. Najdôležitejšie je mať v top stave letné alebo zimné pneumatiky. Znamená to preveriť vizuálne prípadné poškodenia a overiť v nich tlak. Aj najlacnejšie pneumatiky vám dobre poslúžia, ak sa budete o ne dobre starať. Po pneumatikách prídu na rad svetlá, kvapaliny, brzdy a motorový olej. Všetko je v poriadku? Môžete vyraziť za zážitkami. Prespať v prírode sa dá napríklad vo vozidle samotnom. Samozrejme, že musíte vlastniť isté modely automobilov, ktoré sú priestrannejšie a pre spanie pohodlné. Napríklad menšie dodávky sú na kempovanie ako stvorené. Ich vnútro sa dá plne prispôsobiť a prerobiť na spanie. Kombi vozidlá sú taktiež priestranné a ich zadné sedačky sa dajú sklopiť. Stačiť vám bude hrubší matrac a vyspíte sa do ružova. Podobne vám poslúžia vozidlá, z ktorých sa dajú vybrať zadné sedačky. Na kempovanie budete potrebovať milión vecí – napríklad deky, kempingové vybavenie na varenie alebo kempingové posedenie. Všetky tieto veci bez problémov uložíte do strešného boxu. Strešné boxy sú pre milovníkov kempovania neoceniteľným pomocníkom.

Túžite po komforte? Kúpte si expedičný stav

Druhou možnosťou kempovania v prírode je expedičný resp. strešný stan. Stan umiestnený na streche vozidla môžeme prirovnať k hotelovej izbe. Strešné stany sú veľmi pohodlné a rozložíte ich behom pár minúť. Na streche vozidla ste chránení pred hmyzom, vlhkom, prachom alebo lesnou zverou. Expedičné stany sú ukryté v malom strešnom boxe, ktorý vám môže poslúžiť na uloženie drobností. Okrem toho sa v boxe skrývajú pohodlné matrace, ktoré ničím nezaostávajú za klasickými posteľnými matracmi. Viete, čo ľudia na strešných stanoch zbožňujú najviac? Ranný pohľad na vychádzajúce slnko, ktorý je zo strechy vozidla naozaj nezabudnuteľný.