Životný štýl

Kolagén ako zázračný elixír pre vaše zdravie a krásu

1502
0
Zdieľaj

Nielen dámy, ale aj páni čoraz častejšie vyhľadávajú na pultoch lekární a drogérií kolagén. Každý komu záleží na jeho zdraví by mal kolagén pravidelne užívať. Vďaka nemu budete mať krásnu pokožku, zdravé vlasy a nechty. Kolagén bojuje proti starnutiu a zároveň vyživuje kĺby.

Kolagén musíme telu v určitom veku začať dodávať

Kolagén sa zaraďuje medzi obľúbené výživové doplnky. Je to bielkovina, ktorá je vo vode nerozpustná a má pozitívne účinky na naše zdravie. V ľudskom tele sa nachádzajú dva typy kolagénu. Typ I. sa nachádza v kostiach a koži. Typ II. je súčasťou kĺbov a chrupaviek. Pri kúpe kolagénu sa snažte nájsť taký prípravok, ktorý obsahuje oba typy. Prečo musíme telu kolagén dodávať? Bohužiaľ je ľudské telo nastavené takým spôsobom, že si dokáže kolagén vytvárať iba do určitého veku. Jeho tvorba sa po tridsiatke spomalí a po štyridsiatke telo spotrebuje viacej kolagénu než ho vyprodukuje. Je preto dôležité dopĺňať kolagén vo forme tabliet, gélu alebo nápojov už v rannom veku. Účinky kolagénu na pokožke, vlasoch či nechtoch sú viditeľné už po niekoľkých týždňoch užívania, a preto sa teší hlavne u žien podobnej popularite ako čaje Topvet alebo suplementy stravy.

Prínosy kolagénu pre naše zdravie

Kolagén sa využíva v kozmetike, potravinárskom či farmaceutickom priemysle. Medzi najviac propagované a známe účinky kolagénu patrí omladzovací efekt. Vnútorné užívanie kolagénu je najefektívnejším spôsobom ako dosiahnuť mladistvý vzhľad. Kolagén totiž podporí pružnosť pokožky a zvýši jej hydratáciu. V určitom veku netrpí len naša pokožka, ale aj kĺby. Práve kolagén znižuje riziko artritídy alebo bolesti kolien. Kyseliny obsiahnuté v kolagéne majú protizápalové účinky a zmierňujú tuhosť kĺbov. Seniori by si mali dopriať pravidelnú dávku kolagénu, aby podporili ochranu mozgovej kôry a zabránili kardiovaskulárnym ochoreniam. Kolagén značne znižuje hladinu cholesterolu v krvi a posilňuje cievy. Okrem všetkých uvedených účinkov pomáha kolagén pri detoxikácii pečene, podporuje tvorbu kostných buniek a pomáha pri ochoreniach čriev. Ktorý kolagén je najlepší? Skvelé účinky na pleť má hydrolyzovaný rybí kolagén, ktorý sa najlepšie vstrebáva a telo ho vie efektívne využiť. Ak máte problémy s kĺbmi alebo pohybovým aparátom, kúpte si hovädzí kolagén. Veľký výber kolagénov nájdete na stránkach internetového obchodu naureus.sk. Vďaka prehľadnosti vyhľadávania a skvelým cenám si iste vyberiete niektorý z kolagénov, kvalitnú kozmetiku či BIO potraviny. E-shop naureus.sk je ako stvorený pre ľudí, ktorí vedia, čo chcú.