Cestovanie a Destinácie

Kto sa bojí nesmie do lesa. Vyskúšali sme turistiku s batoľaťom

2383
0
Zdieľaj
Kto sa bojí nesmie do lesa. Vyskúšali sme turistiku s batoľaťom
Kto sa bojí nesmie do lesa. Vyskúšali sme turistiku s batoľaťom

Myslíte si, že turistika s batoľaťom je absurdná predstava? Aj my s manželom sme dlho váhali, než sme sa vybrali na prvú turistiku s malým dieťaťom. Obaja sme zanietení cyklisti a turisti, čo znamená, že pol roka bez týchto dvoch športov bol pre nás utrpením. Napokon sme vďaka internetu objavili dve pomôcky, ktoré nám umožnili športovať spolu s batoľaťom.

Prvý problém – ako previesť všetko možné aj nemožné do hôr

Prvý problém nastal, keď sme do stredu spálne nahádzali všetko, čo budeme počas dovolenky v horách potrebovať. Veď to sami poznáte, len plienky zaberú celý kufor. K tomu detská výživa, oblečenie pre troch ľudí, hračky, kozmetika. A vedľa týchto vecí postavené dva bicykle. Nakoniec nám neostalo nič iné, ako investovať do nosičov. Ako prvý sme kúpili strešný box a nasledoval nosič na bicykle. Strešné boxy sa vyrábajú pre všetky modely automobilov, takže sme nami vybraný typ bez problémov pripevnili na strechu. Pri výbere nosiča na bicykle sme sa trochu zapotili, pretože sme kúpili box mimo našich finančných možností. Zvažovali sme dva varianty – nosič na piate dvere a na ťažné. Prečítali sme si všetky možné recenzie, v ktorých víťazili nosiče bicyklov na ťažné. Napokon sme siahli do úspor a tiež sme si kúpili nosič na ťažné, ktorý bez problémov odvezie až 4 bicykle a jeho inštalácia je hračkou. Zavážilo u nás i to, že s týmto typom nosiča najmenej ovplyvníme štýl jazdy a spotrebu vozidla.

Druhý problém – ako sa venovať cyklistike s malým dieťaťom

Pri vyberaní nosiča na bicykle sme zistili, že nevieme, ako jazdiť na bicykli s našim potomkom. Opäť sme trochu pátrali na internete a objavili sme cyklovozíky. Cyklovozík sa nám zdal perfektným nápadom už len preto, lebo ho môžeme mimo cyklistiky využívať tiež ako obyčajný kočík. Dokonca sa dá pripevniť na pás, čo znamená, že si manžel smel ísť zabehať s malým a ja som sa na chate venovala len sebe. Cyklovozík využijeme tiež v zime vďaka špeciálnym lyžiam pripevňujúcim sa na spodnú časť vozíka. Zaujímala nás bezpečnosť, ktorá je v prípade cyklovozíka vskutku na vysokej úrovni – ergonomické sedenie pre dieťa, bezpečnostné popruhy, sieťky proti hmyzu, nepremokavé materiály, reflexné prvky, systém zabezpečenia proti prevráteniu vozíka.

Tretí problém – ako byť celý deň na turistike s batoľaťom

Súbežne pri hľadaní cyklovozíkov sme objavili detské turistické nosiče. Vedeli ste, že do nosiča môžete vložiť už 6 mesačné batoľa resp. dieťa, ktoré dokáže samo sedieť? Nosič nás milo prekvapil už pri čítaní jeho parametrov. Ešte viac nás prekvapil pri využívaní v praxi. Absolútne mi neprekážal pri nosení, nepotil sa mi chrbát a bedrové či hrudné pásy mi poskytovali stabilitu aj pri stúpaní do strmého kopca. Nášho malého nosenie veľmi bavilo a keď bol unavený, oprel si hlavičku o bočnú opierku a spinkal. Každých približne 40 minút sme stáli, aby sa mohol syn ponaťahovať a pohrať sa. Zaujímavé bolo, že v nosiči vôbec nemrnkal. Možno aj preto, lebo je nosič pre dieťa veľmi pohodlný a navrhnutý tak, aby pri dlhšom sedení netrpeli chrbát a ani nožičky. Turistický nosič pre deti vám vrelo odporúčame.