Domácnosť a Záhrada

Kvalita nízkoenergetických domov závisí od stavebnej spoločnosti

3279
0
Zdieľaj

Pasívne domy poskytujú bezkonkurenčné pohodlie s veľmi nízkou spotrebou energií. Prepracovaný dizajn a prevedenie stavby s kvalitnými oknami, modernými izoláciami a efektívnym využívaním tepla sú kľúčovými prvkami každého nízkoenergetického domu. Čo sa týka vizuálnej stránky týchto extrémne úsporných domov, dokonale splynú s klasickými konvenčnými susedmi. Dôvodom je fakt, že pasívny dom charakterizuje výkonnostný štandard a nie stavebná metóda. Dizajnová stránka stavby je dobrovoľná, cieľom je len čo najlepšie naplniť špecifické energetické nároky pasívneho domu.

ŠPECIFIKÁ NÍZKOENERGETICKÉHO DOMU

  • Izolácia vysokej úrovne
  • Dobre izolované rámy okien a presklenia
  • Dizajn a konštrukcia domu bez tepelných mostov
  • Vzduchotesný obal celej budovy
  • Ventilácia s vysokou účinnosťou obnovy tepla alebo energie

MENEJ ENERGIE – VIAC POHODLIA

Nízkoenergetický dom si vyžaduje pozorné plánovanie a realizáciu. Zameranie sa na detaily je zárukou minimálnych energetických nárokov na prevádzku domu – napríklad 10 čajových sviečok, alebo telesné teplo 4 ľudí dokáže udržať príjemnú teplotu v miestnosti o rozlohe približne 20 metrov štvorcových aj uprostred extrémne studenej zimy. Ibaže miesto sviečok sa využívajú efektívnejšie vykurovacie systémy a ventilácia s rekuperáciou vzduchu v dome. Vysoká úroveň pohodlia je zaistená aj v lete, bez potreby klimatizácie. V skratke – nízkoenergetické domy majú extrémne nízke energetické potreby na vykurovanie i chladenie.

KVALITA REALIZÁCIE

Realizácia dobre premyslených plánov si vyžaduje skúsenosti a zručnosti. Zabezpečenie kvalitných výsledkov je veľmi dôležité, ako aj práca profesionálnych konštruktérov, ktorí dôverne poznajú nároky nízkoenergetických stavieb. Práve takýchto šikovných ľudí má aj stavebná spoločnosť Topoľčanyspoločnosť B2H s.r.o., ktorá má v portfóliu nielen výstavbu kvalitných nízkoenergetických domov, ale aj doplnkové služby zateplenia, montáže klimatizácií a odsávania s cieľom naplniť aj tie najnáročnejšie požiadavky zákazníkov.

PRISPÔSOBENÉ DANÝM KLIMATICKÝM PODMIENKAM

Štandardy nízkoenergetického domu je možné dosiahnuť v akýchkoľvek klimatických podmienkach, kdekoľvek na Slovensku. Princíp je rovnaký, rozdiel je len vo vlastnostiach jednotlivých komponentov. Chladné obdobie si vyžaduje vykurovanie s nízkymi energetickými nárokmi, teplé obdobie roka potrebuje efektívne zatienenie a vetranie. Cieľom je zachovať vysokú úroveň komfortu obyvateľov domu s čo najnižšími nákladmi na energie.