Dobrá rada

Reklamné predmety – dobrá prezentácia firmy a produktov.

2140
0
Zdieľaj

Pri propagovaní firmy, alebo produktu často uvažujeme, ako ich dostať do povedomia verejnosti. V nejednom prípade sa podnikateľský subjekt obráti na reklamnú agentúru, alebo to rieši vlastnými silami.

Úspech v marketingu je spojený s dobrým nápadom a kreatívnym myslením. Všetky reklamné nástroje však v sebe zahŕňajú jednu spoločnú črtu. Skoro každý druh reklamy je nosičom firemného názvu (loga), alebo produktu. Ideálnou formou pre zobrazenie vašej značky sú reklamné predmety. Je ich nespočetné množstvo z rôznych oblastí, či už ide o kancelárske predmety alebo textilný sortiment. Potlač, ktorú viete na ne ľubovoľne prispôsobiť, robí z tohoto marketingového nástroja cenný artikel pre vaše zámery.

Stále je čoraz viac v popularite BTL reklama. Mnohé firmy ju využívajú nielen z dôvodu finančnej nenáročnosti, ale aj z dôvodu svojej priamej adresnosťi.  BTL reklama (below the line advertising – v slovenčine – podlinková reklama) je reklama založená na nemediálnych komunikačných aktivitách, aj keď to nie je v mnohých prípadoch tak (môžu sa využívať v dnešných časoch média ako Internet).  Niekedy BTL reklama slúžila ako doplnok k hlavných reklamným aktivitám, ale dnes funguje dobre ako samostatný a hlavný spôsob pri propagovaní firmy alebo tovaru a služieb. Reklamné predmety môžu zohrávať významnú rolu v BTL reklame – pretože nemusia byť hlavným ideovým prvkom v tomto spôsobe propagovania, ale ako vedĺajší podporný, ktorý slúži ako vizuálne médium pre Vašu značku. Uplatnenie nájdu pri podpore predaja, v súťažiach, spotrebných súťažiach alebo v street promotion a v event marketingu (pouličný marketing).  Pri nekonvenčnom prístupe sa propagačný predmet môže dobre uplatniť aj v Guerillovom marketingu, kde môže plniť úlohu nielen nosiča (často na nej nemusí byť ani logo, či hocijaký text), ale aj štýlu propagácie daného subjektu, samotným darčekom alebo predmetom, môže povedať

o firme viac než dlhosiahly text. Samotný reklamný predmet – jeho obsah, funkčnosť, určenie – je posolstvo pre prijímateľa. S kombináciou so správnou volenou kampaňou a zacielením je silným nástrojom pre každú spoločnosť.

Dnešná ponuka  reklamných a propagačných predmetov je taká veľká, že v nej nájdete čokoľvek. Už sa nemusíte obmedziť na perá, USB kľúče, kalkulačky, či populárne nízkonákladové výrobky z plastu, ktoré veľmi často potešia, ale neupútajú pozornosť. Doba pokročila a v ponuke dnešných firiem zaoberajúcich sa distribúciou reklamných predmetov je takmer všetko. Prislušenstvo pre mobilné zariadenia, kancelárske potreby, veci a doplnky pre šport, textil, móda, cestovné pomôcky, hračky a detský sortiment, sortiment použiteľný pre vianočný čas, produkty pre oddych.

Správnym výberom a reklamnou stratégiou môžete dosiahnúť veľkého účinku pri propagovaní svojej firmy i s použitím reklamných predmetov. Nie je to len odovzdanie pera, diára na veľtrhu svojim potencionálnym klientom, alebo priložením malého bonusu k už vykonanému nákupu zákazníka. Reklamný predmet môže slúžiť ako doplnok ku kampaniam , ktoré ponesú vaše firemné posolstvo.