Móda a Nakupovanie

Leto v znamení sexi plaviek. Vieme, ktoré na vás najviac vyniknú

2304
0
Zdieľaj
Leto v znamení sexi plaviek. Vieme, ktoré na vás najviac vyniknú
Leto v znamení sexi plaviek. Vieme, ktoré na vás najviac vyniknú

K základným odevom leta patria kvalitné plavky. Také, ktoré nezničí UV žiarenie ani slaná či chlórová voda. Ich výber je náročnejší. Dôležité je pozerať nielen na dizajn, ale aj na samotný materiál. Aké dámske plavky sú tento rok trendy a čo by vám doma nemalo chýbať?

Plavky 2021

Rok 2021 sa nesie v znamení jednoduchosti a minimalizmu. Práve preto je väčšina plaviek bez výrazných ozdôb a doplnkov. Poobzerať by ste sa mali skôr po jednofarebných dvojdielnych plavkách v peknom trojuholníkovom strihu. Alebo po celých plavkách s maximálne jedným výrazným nápisom či potlačou.

Najlepšie vyzerajú výstrihy, ktoré na celých plavkách nájdete hlavne v oblasti chrbta a bokov. Výstrih na boku dokáže opticky zúžiť pás a zbaviť vás tak niekoľkých kíl navyše. To isté vie urobiť aj tmavá farba, ako napríklad čierna, tmavomodrá a tmavozelená.

Nevýhodou tmavých odtieňov je však to, že veľmi rýchlo vyblednú. Preto by ste si mali vyberať skôr zlatú strednú cestu, vo forme bledohnedej, béžovej či pastelovo ružovej.

Keď chcete zaujať

Výrazné plavky dokážu zaujať a pritiahnuť pozornosť. A síce sa v tejto sezóne príliš neexperimentuje, vyskúšať môžete napríklad biele prevedenie. To je samé o sebe skôr raritou. Len málokedy nájdete niekoho, kto by mal na sebe oblečené čisto biele plavky. Ich najväčšou výhodou je to, že  vám pri nich krásne vynikne tmavá opálená pokožka.

Potlačí je na trhu pomenej, no ak ich milujete, vyberte si rôzne geometrické tvary, palmy a kvety. Siahnite po výrazných farbách, ako červená, ružová, žltá a oranžová. Leto si ich doslova vyžaduje.

Hrubé či tenké ramienka?

V lete sa nosia oboje. To, ktoré zvolíte, záleží na tom, aký máte dekolt. Ženy s väčším poprsím ocenia hrubšie ramienka. Tie udržia všetko na mieste. A to bez toho, aby sa zarezávali do pokožky.

Tenké ramienka sú sexi a veľmi pekne dopĺňajú minimalistické dámske plavky. Najlepšie sú pre ženy s menším dekoltom. Do pokožky sa zbytočne nezarývajú, pretože poprsie nie je tak ťažké.

Okrem týchto dvoch alternatív existuje ešte jedna. Je to zaväzovanie okolo krku. To si viete prispôsobiť presne podľa svojich potrieb.

Nezabudnite na doplnky

Pri nákupe plaviek nezabudnite ešte na jednu vec. Sú ňou doplnky. Nemusí ich byť veľa, aby vám na pláži nezavadzali, no zopár ich budete potrebovať. Základom sú slnečné okuliare, ktoré ochránia vaše oči. Pre tie je rizikové hlavne UV žiarenie.

Ďalej si so sebou zoberte ľahký prehoz. Letné prehozy vyzerajú veľmi štýlovo a môžete v nich ísť aj do mesta. Prípadne siahnite po voľných šatách alebo overale. A následne si so sebou zoberte aj plážovú kabelku. Tá by mala byť dostatočne veľká, aby sa vám do nej zmestilo všetko, čo potrebujete.