Móda a Nakupovanie

Stavte na tieto módne trendy, ktoré budú túto jeseň žiadané

2231
0
Zdieľaj
Stavte na tieto módne trendy, ktoré budú túto jeseň žiadané
Stavte na tieto módne trendy, ktoré budú túto jeseň žiadané

Leto sa nám už pomaly preklopilo do druhej polovice a my dávame pomyslené zbohom dlhým a teplým slnečným dňom, vôni mora a bezstarostným večerom stráveným pri našom obľúbenom pohári vína. Lenže to neznamená, že sa lúčime aj s módnymi trendami. Chladnejšie mesiace sú skvelé na prevetranie nových kúskov z vášho šatníka a najmä na experimentovanie. Aké kúsky a módne kombinácie budú trendy na túto jeseň? Poďme to spolu zistiť.

Jeseň praje kvalitným materiálom

Počas chladnejších dní je vhodné siahnuť aj po takých materiáloch, ktoré nás v prvom rade zahrejú. Avšak, nepredstavujte si pod takýmito kúskami rôzne huňaté svetre či rôzne sukne, ktoré nedržia tvar.

Momentálne v módnych domoch sú dizajnéri veľmi prezieraví a kreatívni. Vďaka tomu sa dámy môžu tešiť kúskom, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov ako napríklad vlna, kašmír či hodváb. Navyše im dokonale padnú a ak je treba, zakryjú nedokonalosti.

Módni dizajnéri z talianskeho domu Luisa Spagnoli stavili v kolekcii na túto jeseň a zimu 21/22 najmä na kvalitnú vlnu, ktorú dámy môžu nájsť na sukniach, svetroch alebo na úpletoch. Výhodou je, že ak má dáma na sebe oblečenú úpletovú sukňu vyrobenú z vlny, nepotrebuje už hrubé pančušky, pretože vlna skvelo izoluje teplo. Tak sa môže vyhnúť nepríjemným pocitom počas dňa, ale naopak, môže zažiariť.

Asymetrické strihy

Jeseň a zima 21/22 sa bude niesť v znamení experimentovania, či už sa to týka v strihoch alebo vo vzoroch. Dizajnéri nás vo svojich kolekciách povzbudzujú, aby sme nechali upustiť našu fantáziu a nebáli sa obliecť kúsky, ktoré možno na prvý pohľad pôsobia extravagantne, ale dámy v nich rozhodne sú sebavedomé a zmyselné.

Šaty s dlhým rukávom sú ideálnym príkladom. Aj napriek tomu, že na prvý pohľad tento základný kúsok môže pôsobiť jednoducho, opak je pravdou. Dôležité je sa s nimi vyhrať. Je iba na nositeľke, či si ich vyberie v koženej verzii, v ktorej bude pôsobiť zmyselne alebo siahne po úpletových šatách, ktoré doplní zaujímavými doplnkami v podobe opasku a baretky.

Obuv odporúčame na podpätkoch, najmä čižmy či už členkové alebo vysoké. K dlhým jesenným šatám s dlhým rukávom, odporúčame si obuť vysoké čižmy. Tento trend opäť prichádza z hlavných miest módy, najmä Talianska a Španielska. Keď sa k takémuto outfitu skombinuje kožená alebo rifľová bunda, táto dáma sa stane neprehliadnuteľnou módnou ikonou!

Móda je plná protikladov a preto je dôležité spomenúť, že aj počas jesene a zimy sa budú nosiť obľúbene crop-topy či braletky. Samozrejme, už nebudú vyrobené z ľahkých materiálov, aké sa nosili počas leta, ale budú s prímesou vlny a kašmíru. Luisa Spagnoli dámam ukazuje ako sa nebáť nosiť takéto kúsky aj počas chladnejších dní, pričom tento kúsok môže byť kombinovaný nielen v ležérnych, ale aj elegantných outfitoch.

Zaujímavé vzory

Pamätáte si na nestarnúce červené kárované vzory, ktoré sa nosili približne desať rokov späť? Ak sa ešte nájde v dámskych šatníkoch takýto kúsok, tak je treba ho rozhodne opäť vytiahnuť! Túto jeseň a zimu budú dominovať kárované vzory, ktoré môžeme nájsť na doplnkoch, ale aj na sakách či nohaviciach. Okrem kára dámy vyniknú aj v kombinácií zlatej a čiernej farby na nohaviciach alebo sakách.

Samozrejme, takéto vzory nemusia obľubovať všetky ženy a preto Luisa Spagnoli sa inšpirovala aj znovuzrodením, presnejšie rozkvitnutými lúkami, ktoré môžete objaviť na šatách či romantických blúzkach.

Avšak, ak siahnete po modeloch bez vzoroch, rozhodne nespravíte krok vedľa. Žiadanými farbami počas tejto jesene a zimy sú najmä biela, staroružová, fialová, modrá, hnedá, ale aj nestarnúca a elegantná čierna.

Autor: Ivana Jánošková