Zdravie a Krása

Mandľová múka, ktorú si okamžite zamilujete aj vy!

2291
0
Zdieľaj

Mandľová múka, ako je zrejmé už podľa jej samotného názvu, je vyrábaná z jemne rozomletých mandlí, vďaka čomu je v nej zachovaných množstvo prospešných živín a látok, ktoré náš organizmus potrebuje na správne fungovanie. Neobsahuje lepok, a práve preto je vhodnou voľbou dokonca aj pre celiatikov. Obsahuje množstvo zdravých tukov, vlákniny, no taktiež je bohatá na bielkoviny, ktoré majú priaznivý vplyv na budovanie svalstva. Múka vyrobená z mandlí je výborným zdrojom sacharidov, čo ocenia najmä tí, ktorí nekonzumujú pšeničnú múku. Vedeli ste tiež o tom, že mandľová múka je bohatá na vitamín E, draslík aj horčík?

Potrebujete schudnúť? S mandľovou múkou môžete!

Potrebujete schudnúť nejaké to „kilečko“ navyše, no nechcete sa vzdať dobrôt v podobe chrumkavého pečiva na raňajky? Nemusíte! Avšak, pri príprave jedál musíte vymeniť pšeničnú múku za mandľovú, ktorá posilní vašu tráviacu sústavu, ba dokonca zmierni príznaky zápchy. Vzhľadom k tomu, že obsahuje všetky potrebné živiny, účinne podporuje chudnutie. Pokiaľ si z času na čas doprajete chrumkavý chlebík či ovocný dezert z mandľovej múky, výborne vás zasýti a dodá pocit energie až na niekoľko hodín! A aby toho nebolo málo, mandľová múka je jednou z potravín, ktorá je účinnou prevenciou proti vzniku rakoviny hrubého čreva. A to je už ďalší dôvod, prečo by nemala chýbať ani vo vašej kuchyni, no nie?

Zdravé vianočné pečenie bez výčitiek

Ako už bolo spomenuté, mandľovú múku môžete konzumovať skutočne bez výčitiek. Aj vianočné zákusky pečené zdravým spôsobom majú výbornú chuť, ktorá vás okamžite ohromí, a to nemusíte vymýšľať žiadne náročné recepty! Vanilkové rožteky, mandľové guľky, biskupský chlebík či mandľovo makové keksíky sú chutnými dobrotami, ktorými potešíte hostí nielen počas Vianoc! Zabudnite na nezdravé vianočné pečenie, ktoré v konečnom dôsledku neprospieva vášmu zdraviu.