Domácnosť a Záhrada

Plánujete krb a neviete, ako začať alebo aký si vybrať? Inšpirujte sa!

1409
0
Zdieľaj

V súčasnosti je na našom trhu dostatočne veľký výber krbových kachlí rôznych dizajnových prevedení, typu, ale i výkonu, ktorý má pochopiteľne pre krb ako taký mimoriadne dôležitý význam. Ich vzhľad je samozrejme tiež podstatný, veď kto by chcel krb, ktorý by žiadnym spôsobom neladil s celkovým interiérom domu, no nie? Pýtate sa, ako postupovať pri výbere krbu? Existujú vôbec overené triky, vďaka ktorým môžete výber zvládnuť hravo aj vy?

Typ paliva je základ

Množstvo výrobcov poskytuje krbové kachle i krbové vložky, v prípade ktorých je možné kúriť drevenými briketami či dokonca drevom alebo uhlím. Áno, v tomto prípade si treba uvedomiť, že uhlie spôsobuje nečistoty, čiže ak nemáte príliš veľa času sa o krb starať, túto možnosť radšej nevoľte. Jedným z riešení sú krby na plyn, ktoré taktiež dokážu ušetriť náklady za energie, no okrem toho sú prakticky bezúdržbové.

Krbové vložky alebo krbové kachle?

Z krbových kachlí sa potešíte asi skôr ako z krbových vložiek, aj keď samozrejme, tento fakt je individuálny. Krbové vložky je nutné obstavať, ale aj obložiť trebárs keramickými kachličkami. Avšak, môžete ich nainštalovať do existujúceho otvoreného krbu, ktorý takýmto spôsobom môže získať ešte vyššiu účinnosť. Pokiaľ túžite po vyhriatí celej domácnosti, a to vrátane každej miestnosti, môžete zvoliť krbové vložky s teplovodným výmenníkom, ktoré sa o všetko potrebné postarajú za vás.

Aj cena je dôležitá!

Pochopiteľne, i cena krbových vložiek hrá nesmierne dôležité rolu, obzvlášť vtedy, ak je váš rozpočet obmedzený. Myslite dopredu! Stavte na funkčnosť, ale i dizajnové prevedenie, keďže aj tento aspekt môže ovplyvniť to, či vám bude krb slúžiť do konca života alebo sa rozhodnete po pár rokoch o jeho výmenu. Všímajte si referencie od ostatných zákazníkov a v prípade nezrovnalostí sa nezabudnite poradiť so špecialistom. Veď stavba domu je niečo, na čo sa pripravujeme niekoľko rokov, tak prečo tento fakt podceniť, no nie?