Dobrá rada

Populárne fitness hodinky – 5 dôvodov, prečo by ste ich mali mať aj vy

1427
0
Zdieľaj

Žijeme v modernej dobe, ktorá so sebou prináša množstvo výhod a perfektných technických výdobytkov. Uľahčujú nám každodenný život a pomáhajú napredovať v oblastiach, v ktorých máme ambície neustále sa posúvať a zlepšovať. Jedným z nich sú momentálne veľmi populárne fitness hodinky (inak povedané aj „fitnesstrackery“), ktoré vám umožňujú sledovať svoje pokroky v rámci pohybovej aktivity a udržiavania optimálneho zdravia. Stačí, keď si ich dáte na ruku a po chvíli môžete sledovať údaje o svojom tele, výkone i celkovom zdravotnom stave. Ak ste doteraz váhali, či si máte jedny zadovážiť, pozrite sa spolu s nami na 5 skvelých dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre ich kúpu.

  1. Zaznamenajú váš tréning a posúvajú vás bližšie k vašim fitness cieľom

Stalo sa vám, že ste jednoducho stratili motiváciu cvičiť? Mali ste pocit, že vás vaše tréningy nebavia, že sa nikam neposúvate a neviete sa prinútiť k fyzickej aktivite? Ak ste odpovedali ÁNO, fitness hodinky sú jednoznačne pre vás. Ich obrovskou výhodou je práve to, že zaznamenávajú nielen trvanie tréningu, ale aj jeho intenzitu a často krát aj to, aký druh pohybu v skutočnosti vykonávate. Najčastejšie sa fitness hodinky „párujú“ s príslušnými aplikáciami, ktoré si stiahnete po kúpe fitnesstrackera a vidíte v nich aj stav vášho tela počas tréningu. Takýmto spôsobom si môžete porovnávať jednotlivé výkony a vyskladať si perfektný tréningový plán vzhľadom na váš cieľ.

  1. Zdvihnú vás zo stoličky a spočítajú pohybovú aktivitu aj mimo tréningov

To, že príliš veľa sedíme a zaťažujeme tým svoj chrbát, si počas práce v sedavom zamestnaní viac ako polovica ľudí neuvedomuje – no to, že riešením je pravidelné prerušenie práce, zdvihnutie sa zo stoličky a následné ponaťahovanie či zopár krokov sem a tam, si uvedomuje ešte menej z nás. Vo všeobecnosti sa odporúča urobiť denne aspoň 10 000 krokov, čo je pre niektorých z nás nepredstaviteľné, zatiaľ čo niektorí prejdú denne viac ako dvojnásobok. Ak sa chcete pridať o skupiny aktívnejších, rozhýbať kĺby a mať skvelý pocit z toho, že ste dosiahli alebo prevýšili cieľ, fitnesstracker vám pomôže zrátať denný počet krokov a upozorní vás vtedy, keď sedíte pri práci či ležíte príliš dlho.

  1. Sú veľkým pomocníkom pri chudnutí a sledovaní celkového príjmu kalórií

Na to, aby sme schudli prebytočný tuk, musíme spáliť väčšie množstvo kalórií, ako prijmeme. Práve v tomto si taktiež vieme pomôcť fitnesstrackerom, ktorý nám spočíta nielen množstvo spálených kalórií pri samotnom cvičení, ale aj pri kľudovom režime – na základe merania srdcového tepu určí počet kalórií, ktoré v danom kľudnejšom režime spálite. Pri chudnutí ide však niektorým aj o to, aby dosiahli optimálny srdcový tep (frekvenciu) pri kardio aktivite, na základe ktorého určia, či sú vo fáze, kedy ich telo páli prevažne tuk. Keďže takéto fitness hodinky merajú aj srdcový tep, neexistuje ľahší spôsob, akým si môžeme pomôcť.

  1. Môžete si nimi odmerať dĺžku a kvalitu vášho spánku

Spánok sa skladá z niekoľkých fáz, ktoré plnia svoju úlohu v rámci odpočinku a regenerácie. V dnešnej dobe má veľa z nás problémy so spánkom a preto neexistuje nič lepšie, ako mať na ruke malý prístroj, ktorý ma schopnosť odmerať váš spánok – jeho dĺžku, intenzitu daných fáz či váš tep alebo dýchanie počas neho. Na základe týchto údajov si viete spraviť obraz o tom, ako spíte, aký je váš spánkový režim a popremýšľať nad tým, akými možnými spôsobmi sa vaše spánkové problémy dajú riešiť.

  1. Zlepšujú vaše zdravie

Už len to, že ich nosíte na ruke a zaujímate sa o svoje telo, fyzické výkony, srdcový tep a sledujete počet prejdených krokov, priaznivo pôsobí aj na vašu psychiku. Odrazu máte prehľad o tom, ako napredujete, aký je váš aktuálny stav a viete si viac kontrolovať svoje zdravie. Všetky tieto faktory dokopy vytvárajú komplexné zlepšenie zdravia, vitality a pozitívny pohľad na seba a svoje telo, čo je presne stav, ktorý chce väčšina z nás za účelom žiť plnohodnotne, dosiahnuť.

…..a na záver: Sú štýlovým a pekným doplnkom nielen pri samotnom cvičení vo fitnescentre! J

Tak neváhajte a zadovážte si fitness hodinky, ktoré vám pomôžu na ceste za vaším cieľom.