Cestovanie a Destinácie

Mesto Hipsterov

9316
0
Zdieľaj

Mekka umelcov, bohémov a európskych špičkových kreatívcov. Berlín je staré historické mesto postavené odznova. Či už ide o prvotriedny nočný život, nové technologické startupy, jedinečnú módu, špičkové umenie alebo medzinárodnú kuchyňu, návštevníci sa okamžite zamilujú do berlínskej unikátnej atmosféry.

Prinášame vám pár cool tipov, čo v meste robiť a kam ísť, aj keď nie ste hipsterom.
 1. Kde piť? Zdá sa, že Berlín je poháňaný pivom. Existuje tu mnoho skvelých barov a krčiem, ktoré vám stoja za návštevu. Mnohé z nich majú vlastný jedinečný dizajn, konajú sa v nich super akcie a niektoré slúžia “len” na skutočne dobré pitie domáceho piva a moderných kokteilov. Existuje mnoho oblastí v Berlíne vhodných na zábavu, ale najlepšia z najlepších bude asi Kreuzberg a Friedrichshain. Prípadne skočte na ulicu Weserstraße v Neukölln.
 • Gýčový bar a klub blízko Hermannplatzu zdobia falošné vianočné stromčeky a záhradný nábytok. Majú skvelých Djov a je vždy otvorený do neskorých hodín.
 • Locke Muller. Jeden z najlepších kokteilových barov. Je tu cool atmosféra a barmani sa naozaj vyznajú. 8 € za koktail môže byť veľa, ale stojí to za to.
 • V módnej štvrti Neukölln na Weserstraße ponúka malý španielsky bar lacné pivo a dobrý tapas. Budete sa tu cítiť v pohode, úplne ako v Španielsku.
 1. Kam na kávičku? S rastúcou berlínskou startup scénou sa kaviarne stali miestom pre slobodné povolania. Sú veľmi populárne a zdá sa, že ich každý týždeň vyrastie vždy niekoľko nových.
 • St Oberholz. Táto kaviareň pri Rosenthaler Platz ponúka slušnú kávu, ale skutočným lákadlom je bezplatné wifi a veľké pracovnépriestory. Je to berlínska najlepšia co-working kaviareň, často plná hipsterov s Macbookmi.
 • Oslo Kaffeebar. Útulný interiér a dobrá káva. Je to jedna z najobľúbenejších chill out kaviarní s pokojnou atmosférou.
 • Café CK. Elegantná a moderná kaviareň s dobrou wifi a výhodnou polohou na Prenzlauer Berg. Upokojujúci dizajn interiéru a kvalitná káva robí z kaviarne skvelé miesto na odpočinok. Bonus: nikdy tu nie je veľmi plno.
 1. Kde jesť? Berlín sa ani nehrá na raj labužníkov, ale za posledné roky je vidno vysoké zlepšenie kvality jedál a dobrých miest na jedenie je viac a viac. O Berlíne sa dokonca klebetí, že by z neho mohlo byť vegetariánske hlavné mesto sveta. Dosť zaujímavé, keď si uvedomíte, že o bavorské klobásky tu doslova zakopávate. Ak chcete ochutnať mix najlepších reštaurácií, skúste kulinárske turné. Existuje niekoľko rôznych spoločností, ktoré ponúkajú takéto zájazdy po meste, veľmi dobrá je Bitemojo.
 • CoCo Bahn Mi. Skvelý vietnamskýchobchodík so sendvičmi na Rosenthaler Platz. Ideálny pre cenovo dostupný a chutný obed!
 • Asi najlepšie burgre v Berlíne. Je to pekný štýlový americký bar s mega porciami a v pohode cenami. Existujú dve pobočky: Prenzlauer Berg a tiež v Kreuzberg.
 • Obľúbená nemecká reštaurácia a old-school bar pri stanici S-Bahn. Porcie sú obrovské, pivo ideálne vychladené a personál je super priateľský.
 1. Kde sa večer zabaviť? Veľmi veľa turistov navštevuje Berlín kvôli nočnému životu. V meste sa neustále konajú štýlové párty so svetoznámymi DJmi. Berlín je známy miestami, kde víkendová zábava končí až v pondelok.
 • Konzistentne dobrý klub na Revaler Strasse. R & B a hip-hop noci sú najobľúbenejšie a pivná záhrada je jednoducho dokonalá.
 • Hudba je tu dobrá, ľudia v pohode a záhradka je ideálna na chill-out. Vo vnútri schátralých budov, ktoré tvoria klub, je často horúco-tak ako to má byť.
 • Astra Kulturhaus. Indie klub vás dostane výbornou živou hudbou, alternatívnou atmosférou a celkovo: je to tu fajn.
 1. Kde relaxovať? Berlín je jedno z najzelenších miest Európy. Nájdete tu veľa parkov, v ktorých sa konajú zaujímave akcie, koncerty a trhy.
 • Unikátna turistická atrakcia je bývalé letisko. Letisko zatvorili a obrovský otvorený priestor bol premenený na verejný park.
 • Winterfeldtplatz Platz. Skvelý farmársky sobotný trh s dobrým jedlom, bio produktami a usmiatymi ľuďmi.
 • Görlitzer Park. Miesto, kde nájdete posedávať a piknikovať asi všetkých hipisákov a hipsterov Berlína. Príjemné a pokojné miesto, kde si skutočne odpočiniete.