Cestovanie a Destinácie

Najdostupnejšie dovolenkové destinácie – autom

1621
0
Zdieľaj

Leto pomaly končí, ak chcete využiť posledné slnečné dni a vyraziť za oddychom, prinášame prehľad najlepnejších dovolenkových destinácii, ktoré sú jednoducho dostupné autom.

Prečo autom?

V prípade že na cestovanie využívate vlastné vozidlo, máte záruku že poznáte jeho reakcie či prípadné závady. Aj tu je však dôležitá dôsledná kontrola pred každou dlhšou cestou.
Ak sa chystáte na cestu dlhšiu ako 3 hodiny, skontrolujte všetky kvapaliny či olej a nezabudnite ani na pneumatiky. Ak vaše pneumatiky majú najlepšie časy za sebou, rozhodne investujte do nových, ako napríklad pneumatiky Continental, ktoré sú kvalitné a cesta s nimi bude bezpečná.

Terst – Taliansko

Vďaka svojej polohe tu môžete nájsť latinské, slovanské i germánske vplyvy a vy si tak môžete vychutnať krásne more, bohatú históriu, skvelú kuchyňu, vzrušujúci nočný život či na plno si užiť umeleckú činnosť.
Jedna z výhod tejto malebnej destinácie je, že sa nachádza iba 6 hodín od Bratislavy, takže samotná cesta nie je až taká dlhá ako v prípade iných, bežných destinácii.

Slovinská riviéra

Napriek tomu že pobrežie Slovinska má necelých 50 kilometrov, nájdete tu mnoho malebných miest, ktoré rozhodne stoja za návštevu, napríklad Piran, Portorož či Koper.
Budete príjemne prekvapený čistotou tamojších ulíc, kvalitnými službami a výbornou kuchyňou.
Okrem mora, Slovinsko ponúka aj vnútrozemie plné jaskýň, jazier či hôr.

Ostrov Krk – Chorvátsko

Chorvátske pobrežie je dlhé stovky kilometrov a pomerne členité. Krk je jeden z najznámejších ostrovov v krajine. Dostupnosť zo Slovenska je ideálna, z Bratislavy je to cca 7 hodín.
Užiť si tu môžete kamienkové ale aj piesočné pláže a bohatý nočný život.

Balaton – Maďarsko

Balaton je ideálnou náhradou v prípade, že je more pre vás príliš ďaleko. Toto jazero, cca 3 hodiny od Bratislavy, ponúka príjemné prostredie a príležitosť na oddych či kúpanie.

Dovolenka na Slovensku

Ak ste sa rozhodli prebádať Slovensko, odporúčame neostávať na jednom mieste a naplánovať si trasu cez viaceré mestá.
Nechajte sa uniesť našimi prírodnými krásami, unikátnymi horami či skvelou kuchyňou. Výhodou je aj znalosť jazyka.

Či už ste sa rozhodli pre malebné Chorvátsko, čisté Slovinsko alebo blízky Balaton, prajeme príjemnú a bezpečnú cestu. A nezabúdajte na podrobnú kontrolu automobilu, či už máte SUV pneumatiky, hliníkové disky alebo elektróny, starostlivo skontrolujte všetky časti a vyhnete sa tak prípadným komplikáciám.