Dobrá rada

Najlacnejšie a multifunkčné pomôcky na domáci tréning

675
0
Zdieľaj
Najlacnejšie a multifunkčné pomôcky na domáci tréning
Najlacnejšie a multifunkčné pomôcky na domáci tréning

Počas posledného roka veľa ľudí muselo zameniť prostredie posilňovne za obývačku. Skutoční priaznivci športu si vždy nájdu cestu, ako si zacvičiť kdekoľvek. Preto sa začali rôzne pomôcky na cvičenie predávať rýchlejšie ako čerstvý chlieb. Medzi najlacnejšie a najpraktickejšie pomôcky na cvičenie jednoznačne patria činky.

Ktoré typy činiek poznáme

Sú skladné, lacné, cvičenie s nimi je zábavné a možnosti tréningu nepreberné. Činky by jednoznačne mali patriť do výbavy každého milovníka posilňovania. Chýbať by však nemali ani v domácnostiach športovcov začiatočníkov. A nejde len o samotné činky jednoručky, ktoré sú najznámejšou pomôckou na cvičenie. Vo svete činiek si vyberie naozaj každý bez rozdielu veku a pohlavia. Stačí kliknúť na stránky e-shopu inSPORTline a zaručene naprázdno neodídete. Činky sa dajú využiť nielen pri posilňovaní, ale tiež pri kardio tréningu. Medzi základné typy patria činky s pevnou váhou a nakladacie. Predovšetkým ženy dávajú prednosť už spomínaným jednoručkám, ktoré sa predávajú v rôznej váhe. Jednoručky mávajú rôznu veľkosť, dobre sa držia a sú veľmi skladné. Podobne sú na tom činky kettlebells. Ide vlastne o kruhovú činku rôznej váhy s úchopom. Vďaka úchopu je možné s kettlebellmi cvičiť dynamické tréningy. Muži naopak preferujú nakladacie činky skladajúce sa z tyče a rôzne ťažkých kotúčov. Tieto činky sú základom pre formovanie svalov. Medzi činky sa radia tiež rôzne typy posilňovacích viest, ktoré zvyšujú záťaž pri cvičení s vlastnou váhou. Pri behu alebo inom kardio cvičení sa využívajú závažia so suchým zipsom. Pripevniť si ich môžete na zápästie alebo na členky.

Čo by ste si mali k činkám dokúpiť

V prípade, že už doma máte sadu činiek a zdá sa vám, že potrebujete tréning rozšíriť, môžete si dokúpiť rôzne pomôcky na cvičenie. K činkám sa vám budú hodiť lavičky na cvičenie. Niektoré sú len doplnkom k činkám a iné dokážu nahradiť mnohé fitnes stroje. Pri cvičení na zemi oceníte podložku na cvičenie, ktorá šetrí kĺby, zvyšuje bezpečnosť a komfort cvičenia. Veľmi obľúbené sú tiež gumy na cvičenie. Vďaka rôznemu odporu dokážu plne nahradiť cvičenie s činkami alebo byť ich doplnkom. Na rehabilitáciu po cvičení slúžia masážne valcestabilitu si precvičíte s gymnastickými loptami alebo balančnými podložkami. Všetky uvedené pomôcky majú jedno spoločné – doma vám nezaberú veľa miesta a sú lacné. Nezabúdajte ani na kvalitné, priedušné a pohodlné oblečenie. Keď si oblečiete športové kúsky a nie vyťahané tričko, v momente sa budete cítiť lepšie a budete mať väčšiu chuť do cvičenia.