Móda a Nakupovanie

Neviete sa dočkať tohtoročných jarných trendov? Pripravte sa na šokujúce kontrasty a ženskú prirodzenosť

5482
0
Zdieľaj

Popredné svetové módne značky postupne odhaľujú trendy na blížiacu sa jar. Môžeme sa tešiť na extravaganciu, francúzsku eleganciu, vznešenosť, rebéliu, pop, punk a mnohé iné protiklady. Podľa slov samotných návrhárov sa táto jar ponesie v znamení modernej ženy, ktorá nepotrebuje vytvárať ilúziu dokonalosti.

Veľké väčšie, najväčšie!

Oversize bundy, kabáty až po zem a nehorázne objemné veľkosti, takto by sa dali v skratke opísať kúsky, ktoré nesmú chýbať vo vašom šatníku. Môžu byť farebné, lesklé, obvešané pierkami či pokryté flitrami. Povolené je jednoducho všetko! Vracajú sa aj výrazné ramenné vypchávky oblých i hranatých tvarov a neprehliadnuteľné volány na rukávoch.

Back to the 80´s

Retro je IN, to nie je žiadna novinka. Tentokrát však ide do tuhého. Elegantné šaty v štýle Club 54, lesklé blúzky s volánmi, výrazné pančuchy, lesklé bundičky a overaly či elegantné plachetnicové strihy nohavíc s flitrami, tak bude vyzerať moderná žena na jar 2020. Zo skrine sa nemusíte báť vytiahnuť ani skutočne staré kúsky, na ktoré ste už dávno zanevreli. Čím viac retro, tým viac IN.

S ohľadom na prírodu

Environmentálny dopad módy postrehli už aj samotní návrhári, a preto tento rok neletí nič, pričom museli trpieť živé tvory. Populárne kožušiny nahradila látka faux-furi. Táto priemyselne vyrábaná tkanina pripomína vzhľadom i vlastnosťami pravú kožušinu. Faux-furi sa bude nosiť prevažne na kabátoch, čiapkach, šáloch a kabelkách, a to ako v tlmených prírodných farbách, tak v extravagantných krikľavých a neónových prevedeniach.

Prírodnú kožu nahradí taktiež koženka a iné umelé materiály. Ak si hovoríte, že syntetické látky nie sú pre prírodu najlepšie, máte pravdu. Preto si kupujte len kvalitné kúsky, ktoré vám vydržia roky rokúce.

Kohútik jarabí je späť!

Vzor s názvom houndstooth v našich končinách poznáme skôr ako „kohútiu stopu“. Bavlnená bielo-čierna látka so zalomenými štvorcami bola u nás moderná v rokoch minulých, no ak ste svoje staré kostýmy ešte nevyhodili, pokojne ich oprášte. Kohútia stopa sa bude nosiť práve na nohaviciach, sukniach a šatách v áčkovom strihu a taktiež na kabátikoch.

Povolené sú aj kombinácie s červenou, modrou, zelenou či fialovou farbou. Ak chcete svoj „kohútí“ kostým povýšiť, skombinujte ho s niektorými zo spomínaných kúskov. Vhodné sú najme oversize kabáty a bundy a taktiež doplnky z 80. rokov.

Pláštenky sú späť!

Máme dobrú správu pre všetky milovníčky pohodlnej, teplej, praktickej, no extra elegantnej módy. Pláštenky sú späť, a to na tisíc spôsobov. Letia ako úzke strihy, tak balónové aj tie pripomínajúce stan. Farby zemité, ale i naopak výrazné a krikľavé, pierka, imitácie kožušiny, flitre, priesvitné látky, a všetky druhy zvieracích vzorov, to všetko je na pláštenkách povolené.

Postavené na hlavu

Nie, nejde o omyl. Tento rok sa bude spodná bielizeň nosiť naopak. Modely, ktoré pôsobia, ako by ste sa tak trochu pomiatli a navrch šiat si obliekli negližé alebo sexy nočnú košieľku, môžete nosiť na párty, no aj do práce. V oboch prípadoch zvoľte kúsky, ktoré sa na danú príležitosť hodia.

Nech žijú operence!

„Pierkové“ modely sa nesú v hesle, „čím viac, čím farebnejšie a krikľavejšie, tým lepšie“. Pierka môžete nosiť všade, na sukniach, na kabátoch, na šáloch či na čiapke a kabelkách, dokonca i na nohaviciach a blúzkach. IN budú aj doplnky s pierkami. Napríklad výrazné náhrdelníky, náramky alebo dlhé visiace náušnice.

Punk´s not dead!!!

Vyslovene elegantné kúsky striedajú extravagantné kožené, latexovévybíjané modely s množstvom výrazných gombíkov a reťazí, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Ozzy Osbourne. Na rozdiel od jeho štýlu, majú modely na túto jar sexy strihy a odhaľujú všetko ženské. Korzety, kožené čižmy nad kolená alebo spomínaná bielizeň, ktorú môžete nosiť na oblečení, to všetko sa môže niesť v hesle Punk´s not dead!!!