Cestovanie a Destinácie

New York: Mesto, ktoré by ste si mali dať na svoj bucket list

2680
0
Zdieľaj
New York: Mesto, ktoré by ste si mali dať na svoj bucket list

Bucket list alebo zoznam toho, čo by ste chceli počas svojho života stihnúť. Nachádzame sa v dobe, kedy si obdobné listy zakladajú mnohí ľudia, pretože si uvedomujú, že sa na tejto planéte nachádzajú len raz a bola by škoda, keby nevyužili plný potenciál toho, čo im Zem ponúka. Zárukou zážitkov, ktoré vydržia na celý život, sú bez nejakej diskusie určite cestovanie a spoznávanie nových kultúr. 

Ak by sme vám mali vymenovať všetky mestá a miesta na zemi, kam sa určite treba ísť pozrieť, pravdepodobne by sme tu boli do zajtra a aj tak by sme všetky nestihli. Vo veľkej miere to závisí od toho, čo od cestovania očakávate, či chcete vidieť nádherné pláže, majestátne hory, starobylé pamiatky, moderné centrá miest, spoznať nové kultúry, ochutnať špecifické jedlo či vyskúšať atrakcie, ktoré vo vašich krajinách nie sú. Nevyhovieme všetkým, respektíve, sa nám to nepodarí. Ale predsa lene existuje pár miest, kde si prídu na svoje všetci. Sú nimi napríklad metropola Katalánska Barcelona, večné mesto v Taliansku Rím či holandské hlavné mesto Amsterdam. A je ním aj New York.

Nie nadarmo sa o New Yorku hovorí, že je to mesto, ktoré nikdy nespí. Prezývajú ho aj Big Apple, čo v preklade do slovenčiny znamená veľké jablko. Milovníci pokoja, pláži či hôr si na svoje v tomto prípade neprídu, ale ak chcete zažiť neopakovateľný ruch veľkomesta, kde sa stretáva niekoľko kultúr a ľudia sa snažia splniť si svoje sny, tak New York je pravou destináciou. Mrakodrapy, pôvodná architektúra s tou modernou, pamiatky ako napríklad Socha slobody či Empire State Building a okrem iného aj veľké množstvo športových klubov či už z hokeja, basketbalu, amerického futbalu, bezjbalu alebo klasického futbalu.

Zaujímavosťou je, že napríklad futbal v Amerike nie je taký populárny ako inde vo svete a hovorí sa mu soccer. Avšak, v službách, ktoré robia športové stávky, je tamojšia Major League Soccer populárna a počas uplynulých rokov sa v nej objavili mená ako Beckham, Giovinco, Henry či Drogba. David Beckham je aktuálne majiteľom klubu Inter Miami, na ktorý sa oplatí urobiť stávku s kurzami okolo 2,0-2,2 a je to zároveň tím, ktorý sa oplatí sledovať. Ako píšeme, či už futbal, hokej, basketbal, bejzbal či americký futbal, v tomto meste si všetci prídu na svoje. Takisto to platí o kultúre, divadlá, koncerty, rôzne parky či umelecké výstavy. Nebudete sa nudiť.

Nachádza sa tam toľko budov, že aj v noci je mesto prakticky osvetlené a máte pocit, že bdie, preto aj tá prezývka. Obísť by ste určite nemali Manhattan či Central Park. Je to zároveň mesto, v ktorom sa odohrával dej niekoľkých kultových filmov či seriálov ako napríklad Friends či How I Met Your Mother. Nie je tajomstvom, že množstvu ľudí pri cestovateľských cieľoch príde na um práve toto mesto. A ak si myslíte, že v odvetví, ktorému sa venujete, ste skutočne dobrí, skúste preraziť práve v New Yorku. Hovorí sa totiž, že kto prerazí v NY, tak ten prerazí všade vo svete, pretože na tomto mieste je obrovská konkurencia prakticky v čomkoľvek vám len príde na um.