Dobrá rada

Masáž v pohodlí domova. Úľava po náročnom dni

1777
0
Zdieľaj
Masáž v pohodlí domova. Úľava po náročnom dni

Dopriať si pravidelne masáž je prospešné pre vaše fyzické i psychické zdravie. Kvôli masáži nemusíte chodiť len k masérovi. Existujú rôzne masážne prístroje, ktoré čiastočne nahradia klasické masáže a môžete ich využívať v pohodlí domova. Tieto prístroje sú zamerané na masáž určitej časti tela, sú veľmi skladné a pomôžu vám uľaviť od bolesti za pár minút.

Malé, skladné a účinné

Masážne prístroje na domáce použitie sú takmer vždy zamerané len na určitú telesnú partiu. Tieto prístroje môžu byť elektronické alebo mechanické. Veľmi obľúbený medzi športovcami je napríklad bedrový pás. Ak máte bolesti alebo problémy len s určitými svalmi, môžete si vybrať prístroje na masáž krku, nôh či dokonca tváre. Výhodou týchto masážnych prístrojov je, že sú veľmi skladné. Vždy si overte pred kúpou hmotnosť prístroja a aj veľkosť. Najmenších masážnych pomocníkov nie je problém zbaliť do tašky a zobrať so sebou kamkoľvek. Niektoré prístroje sú určené len na relax a iné dokážu reálne pomáhať pri bolesti. Nezabudnite si pred kúpou preštudovať vlastnosti prístroja, jeho ovládanie a účinky. Vhodné je si overiť certifikáty a recenzie produktu. Aj maličkosti dokážu spríjemniť používanie masážneho prístroja. Niekoho otravuje neustále vymieňanie batérií, a preto sa zamerajte na prístroje, ktoré sa dajú dobíjať.

Najobľúbenejšie masážne prístroje

Ktoré časti tela vás bolia najčastejšie? Sú to iste nohy a chrbtica. Medzi najobľúbenejšie masážne prístroje patria práve tie, ktoré dokážu uľaviť nohám a chrbtu – masážna podložka a masážny kúpeľ na nohy.Masáž v pohodlí domova. Úľava po náročnom dni

Masážna podložka

Podložka je masážny prístroj, ktorý uľaví od bolestí vášmu krku a chrbtici. Niektoré masážne podložky sa dajú dokonca používať priamo vo vani. Spojenie teplej vody a masáže je naozaj pôžitkom. Tieto podložky vyrábajú vo vode bublinky alebo perličky a jemne masírujú stuhnuté svaly. Masážne podložky, ktoré sa používajú na suchu môžete položiť do postele alebo do kresla. Kompresory zabudované v podložke sa postupne na rôznych miestach nafukujú a vyfukujú. Týmto spôsobom vám premasírujú celý krk a chrbát. Vďaka voľbe intenzity tlaku môžete len relaxovať alebo si dopriať pravú masáž.

Masážny kúpeľ na nohy

Masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších terapií na odstránenie napätia v celom tele. Na chodidlách sa nachádzajú viaceré akupresúrne body, ktoré sa masážou aktivizujú a vyvolávajú pocity úľavy v rôznych častiach tela. Masážne kúpele pracujú na jednoduchom princípe. Na dne vaničky sú masážne guľôčky, otvory na vodné trysky a valčeky. Tie sa postupne zapínajú a vypínajú. Niektoré vaničky sa dajú použiť dokonca na sucho. Samozrejme, že príjemne zohriata voda v mokrých kúpeľoch pôsobí viacej relaxačne. Medzi najúčinnejšie masážne kúpele na nohy patrí kúpeľ z e-shopu inSPORTline s názvom Kurkisspa. Za pár eur získate prístroj, ktorý vám doma vytvorí atmosféru masážneho salóna.