Dobrá rada

Oči chráňme pred slnkom aj úrazom. Čo všetko treba vedieť?

422
0
Zdieľaj
Oči chráňme pred slnkom aj úrazom. Čo všetko treba vedieť?

Zrak je jedným z najdôležitejších zmyslov človeka. Jeho ochrana  by mala byť samozrejmosťou. Nielen pri športe, zábave či v pracovnom prostredí. Čo všetko pre bezpečnosť očí poznáme? Technické okuliare, slnečné, športové i konkrétne lyžiarske, potápačské či plavecké, ochranné okuliare aj clony.

Hurá, slnko!

V letných mesiacoch sú oči vystavované hlavne nebezpečnému UV žiareniu. Preto dbajte na výber kvalitných slnečných okuliarov s UV filtrom, ktoré oči ochráni. Nemyslíme tým len okuliare na voľný čas. Slnko totiž nerozlišuje medzi voľnom a prácou. Ak hľadáte nové slnečné okuliare, zamyslite sa, či si  nevybrať také, ktoré využijete aj v pracovnom prostredí. Predsa len, je to ochranná pomôcka.

Stavte na kvalitu

Na pracovných okuliaroch rozhodne nešetrite. Zadovážte si radšej kvalitnejšie, odolné voči poškriabaniu, širokými bočnicami či zvoľte tónované sklo pri vyššej svetelnosti. Pri nosení pracovných okuliarov je dôležitý aj komfort, preto rozhodne odporúčame okuliare s nastaviteľnou dĺžkou ramena. Tiež zvážte odopínateľnú penovú vložku pre ešte lepšie pohodlie.

Ochranný štít

Jeho úlohou je ochrániť nielen oči, ale aj celú tvár. A to hlavne pred letiacimi časticami a prachom. Vedeli ste, že aj malé množstvo prachu v očiach môže trvalo poškodiť rohovku? Preto je ochranný štít dobrou voľbou. Na trhu nájdete skutočne širokú ponuku ako napríklad polykarbonátové, drôtené, acetátové či zváracie.

Dôležité je aj sklo

Pri výbere tiež dbajte na farbu skla a jej vlastnosti. Číre zvoľte na použitie pri dobrej viditeľnosti hlavne v interiéri. Jantárové/žlté slúžia na zvýšenie kontrastu pri znížených svetelných podmienkach v hmlistom a oblačnom počasí. Dymové/sivé sú ideálne do exteriéru v slnečnom počasí. Polarizujúce rušia horizontálne odrazy, čo eliminuje odlesky. Po nich siahnite na šoférovanie a nosenie pri vodných plochách.

Starostlivosť o okuliare

Nezabúdajte ani na správne čistenie, ktoré predlžuje životnosť skiel. Radíme zvoliť čistiace obrúsky špeciálne na okuliare, ktoré majú aj protizahmlievaciu vlastnosť.

Ako sa hovorí, oči máme iba jedny. Preto netreba pri výbere svojho ochranného pracovného prostriedku nič podceniť a ani šetriť. V predajniach REMPO vám špecializovanými radami personál vždy ochotne pomôže.