Dobrá rada

Poradíme vám, ako sa obliecť v lete na motorku

3008
0
Zdieľaj
Poradíme vám, ako sa obliecť v lete na motorku

Každý motorkár chce na motorke vyzerať trendovo za každého počasia. Na úkor pohodlia sa navlečie do koženej kombinézy a jeho telo priam trpí v záplave potu počas dlhej a veľmi horúcej jazdy. Tomuto nepríjemnému zážitku sa dá predísť a napriek tomu budete vyzerať na motorke naozaj perfektne. Poradíme vám, ako sa obliecť na motorku v najväčších horúčavách.

Koža áno, ale nie vo forme kombinézy

Kožené oblečenie neodmysliteľne patrí k motorkárovi tak ako prilba na motorku. Napriek tomu by ste mali aspoň počas najvyšších teplôt nechať domu koženú kombinézu a nahradiť ju praktickejšou bundou a nohavicami. Je známe, že koža sa síce prispôsobí telu a veľmi dobre drží chrániče na exponovaných miestach, ale na druhej strane je však málo priedušná a nedá pokožke dýchať. Kožu budete preklínať aj v prípade, že vás v lete prekvapí búrka. Mokrá kožená kombinéza je naozaj nočnou morou. Preto je lepšie v lete vsadiť na celkom iné moto oblečenie. Základom je funkčná bielizeň z bavlny, ktorá dokonale saje pot. Najlepším variantom je, keď má bielizeň dlhé rukávy aj nohavice. Možno si poviete, že čo je to za hlúposť, veď vám bude ešte viac teplo. Nie je to pravda. Ak si kúpite kvalitnú bielizeň, nebudete ju na tele cítiť a horná vrstva oblečenia vás nebude omínať či prekážať pri riadení. Na takúto bielizeň si pokojne môžete obliecť koženú bundu a nohavice. Ešte lepšie spravíte, keď kožu nahradíte priepustnejšími materiálmi, ktorých vrchná časť je tvorená nepremokavou vrstvou. Na nohy si obujte členkové čižmy s výstuhou.

Bez chráničov ani kilometer

Čo je absolútne neprípustné pri jazde na motorke? No predsa vyraziť na cesty bez chráničov. Preto nie je vhodné nosiť na motorke oblečenie ako šortky alebo tielko. Takéto oblečenie len veľmi ťažko udrží chrániče na správnom mieste a pri páde si poriadne poraníte kožu. Okrem chráničov chrbtice, ramien a lakťov by ste mali počas jazdy nosiť aj rukavice. V lete sa ruky dokážu enormne potiť a malé pošmyknutie dlaní môže znamenať stratu kontroly nad riadidlami.  V prípade, že sa vám nechce navliekať na telo množstvo chráničov, zaobstarajte si moto bundu, ktorá má chrániče všité priamo do podšívky. Ak nosíte v lete otvorenú helmu, nezabudnite si zakúpiť ochranné slnečné okuliare. Kvôli moto oblečeniu nemusíte behať po desiatkach obchodov, stačí kliknúť na stránky inSPORTline , kde nájdete všetko pre motorkárov na jednom mieste.