Dobrá rada

Plavba malou firmou v oceáne konkurencie – úspech na preplnenom trhu

979
0
Zdieľaj
Plavba malou firmou v oceáne konkurencie – úspech na preplnenom trhu
Plavba malou firmou v oceáne konkurencie – úspech na preplnenom trhu

Začiatok podnikania najmä pre malé firmy a podniky , je veľmi náročné. Aby váš produkt alebo služba neboli zahltené oceánom konkurencie ,vaša malá loďka sa nepotopila hneď pár metrov od domovského prístavu, je dobré si premyslieť , v čom budete podnikať, aký máte rozpočet , aká je vízia vášho sna a presadenia sa v konkurencii. Nie je jednoduché uspieť , ak sa daným produktom alebo službou už niekto zaoberá, a hlavne ak je to nadnárodná firma.  Zápasiť z veternými mlynmi nemá zmysel, oslovenie zákazníka je kľúčom k jeho peňaženke.

Pri malých firmách je najdôležitejšia kreativita a super nápad. Veľa ľudí , už omrzelo tuctové veci vyrábané na páse , ničím originálne. Len chrlia tony a tony pár centových veci , lebo veď vo veľkom , no bez štipky záujmu o potreby zákazníka.

Značka musí vyniknúť, nemôže sa utopiť v mori iných značiek , lebo podnikanie tak rýchlo ako začalo, tak rýchlo aj skončí. Hoci na začiatku máte obmedzené finančné zdroje , musíte využiť všetko čo sa dá na to , aby ste prerazili ako ľadoborcom neprebádané vody služieb a tovaru.

  1. Rozumejte svojim zákazníkom

Pre zákazníka je najdôležitejší prvý dojem, ak ho oslovíte , môžete začať budovať postupne sieť , ktorá sa bude rozrastať. Porozumenie vašej cieľovej skupine a zabezpečenie cieleného neokukaného obsahu v správnom čase k správnym ľuďom je pomyselný prvý miľník na ceste vo vodách konkurencie.  Vašim cieľom je trafiť cieľ pomedzi všetko to ostatné smeti , ktoré pláva vo oceáne konkurencie, to však nie je jednoduché. Venujte čas hĺbkovému prieskumu trhu online alebo na sociálnych sieťach a hľadajte niečo , čo vám pomôže sa odraziť k druhému miľníku a tým je povzbudenie cieľovej skupiny k odberu noviniek a vytváraniu zmysluplného obsahu . Na dôslednejšie stanovenie si cieľa, koho majú vaše reklamy osloviť a pritiahnuť zákazníka. Hľadajte  na trhu medzery , ktoré nie sú vyplnené a zákazníci po tom idú , či si to žiadajú, no nikto z konkurencie to nemá alebo neposkytuje . a presne to priniesť do oceánu možností…

  1. Rozlúštite a zistite ich priania a potreby a túžby

Už počas prieskumu trhu zisťujte potreby svojich zákazníkov. A tiež zisťovať potreby , kt. nespĺňa ani konkurencia. A presne na takejto požiadavke stavať a zamerať pozornosť na medzery. Garancia bezplatného vrátenia tovaru alebo rýchlej výmeny, doručenie na druhý deň. Ak je vás viacero malých podnikov , je možné sa spojiť..

  1. Vytvárajte kvalitný obsah a často ho dopĺňajte a meňte

Neznamená to neustále niečo tvoriť od začiatku , ale aktualizovať obsah podľa najnovších udalostí , ktoré sa dejú na pracovnom alebo zákazníckom  trhu. Aj malú zmenu deju zaznamenajú vaši zákazníci a budú sa zaujímať čo nového. Je dobré vytvoriť propagačný leták alebo skladačku papiera obsahujúcu všetky základne aj rozšírené informácie o vašej firme a a jej ponukách. Ak bude nejaký pracovný veľtrh , tak sa dajú rozdávať aj novým zákazníkom alebo budúcim spolupracovníkom ,či obchodným partnerom. Ukážete , že máte na to plávať aj malou firmou pomedzi nadnárodné firmy a vypĺňať diery na pracovnom alebo zákazníckom trhu.

  1. Využívajte sociálne siete

Sociálne siete (média ) sú momentálne najsilnejším hnacím motorom malých firiem , ktoré ich dokážu doslovne vystreliť až do prostriedku pomyselného oceánu konkurencie a zároveň umožnia sa tam ukotviť a vytrvať. Dobre nastavená aj bezplatná reklama na Facebooku , Twiteri, Lindekl-e, Instagrame , Tic-Tac-u a inde. Tento typ platformy je jeden s najdôležitejších nástrojov , aký môže firma využiť na zvýšenie povedomia o svojej značke a budovanie povedomia a vzťahu so zákazníkmi. Je potrebný vizuálne pútavý obsah.

  1. Aplikácia pre mobil Android a iPhone

Väčšina pripojení sa deje cez mobil alebo mobilné zariadenia, takže v tejto digitálnej dobe nestačí len možnosť otvoriť na PC, nakoľko to priláka oveľa menej zákazníkov ako keď je stránka k dispozícii aj na mobile. Stránku a vašu lokalitu pravidelne testujte , aby nesekala , nevykazovala chyby a chybné zobrazenia, respektíve , aby nepadala , tiež pravidelne sledujte recenzie a podľa nich aktualizujte  alebo vylepšujte nástroje na ovládanie vašej lokality a platformy.

  1. Kvalitná webová stránka

Základom kvalitnej aj ,keď malej firmy skvele prepracovaný web, prechody medzi stránkou a podstránkami. Možnosť otvoriť webovú stránku aj z mobilu alebo mobilného zariadenia, aktuálnosť a dostupnosť služieb a tovaru, spracovanie objednávok.

Malým firmám sa môže dariť preraziť v vodách konkurencie iba vtedy , keď naplno využíva všetky dostupné prostriedky a platformy na rozvoj.

Bc. Ľubica Bombalová