Móda a Nakupovanie

Viete si vybrať kvalitné lyžiarky za rozumnú cenu?

2728
0
Zdieľaj

Dobrá lyžiarska obuv je základom jednak plnohodnotnej športovej jazdy, ale i komfortného pôžitku pri lyžovaní. Práve lyžiarky sú to, čo ovplyvňuje celkovú jazdu a pohodlie lyžiara, čiže pri ich výbere by ste mali zbystriť pozornosť!

Pohodlie a výkonnosť na prvom mieste!

Lyžiarky v podstate nie sú skutočnými topánkami – ide o špeciálny typ obuvi, ktorej hlavnej výhody spočívajú v zabezpečení stability lyžiara spoločne s viazaním, no okrem toho nás chránia pred nepriaznivým chladom. Samozrejme, že nároky lyžiarov sú pri výbere rôzne, keďže profesionál má úplne iné požiadavky ako nenáročný rekreant, ktorý sa na horách „ocitne“ raz za mesiac. Čím viac nám záleží na kvalite našej jazdy, tým sú i vyššie požiadavky na funkčnosť lyžiarok i pevné držanie nohy. Aby ste si vedeli vybrať vhodné lyžiarky, v prvom rade si odpovedzte, ako často lyžujete, na akej úrovni asi ste a aké sú vaše ambície do budúcna. Zdanlivo majú výber najjednoduchší tí, ktoré sú aj najmenej nároční: mäkké nové topánky, ktoré budú pohodlné, relatívne teplé, no časom môžu spôsobovať problémy, prípadne stabilita nebude taká, aká by mala byť. Tí, ktorí sa lyžovaniu venujú už nejaký ten rok, zase uprednostňujú kompromis medzi pohodlím a výkonom, čo je v konečnom dôsledku správne. Predtým, ako sa rozhodnete pre kúpu lyžiarok, nezabudnite na:

  • správnu veľkosť, keďže topánka sa dá čiastočne zväčšiť, nie zmenšiť;
  • usadenie päty;
  • reakciu materiálu, ktorý sa po niekoľkých dňoch „zväčší“ a povolí;
  • prevedenie a typ, keďže príliš mäkké a pohodlné topánky vás môžu „brzdiť“ a obmedzovať.

Jednotkou na trhu sú lyžiarky Lange, ktoré umožňujú dosiahnutie čo najlepšieho výkonu, poskytujú mimoriadny komfort počas jazdy a vďaka prispôsobivému jazyku sa zlepšuje cirkulácia a izolácia Thinsulate pre ešte väčšie pohodlie, teplo a kontrolu. Vysoká odolnosť pri chôdzi po hrebeňoch či k lanovke je ďalšia z výhod, ktorú si zamilujete už od prvého obutia! Sú vhodné nielen pre začiatočníkov, ale i pokročilých a skúsených lyžiarov, ktorí chcú naďalej zlepšovať svoje výsledky a dosahovať stanovené ciele.