Dobrá rada

Pôžička ihneď na účet – skutočne dostanete peniaze okamžite?

1892
0
Zdieľaj

Dostali ste sa do finančnej tiesne a potrebujete si požičať ihneď? Kedy budete mať skutočne peniaze pripísané na účte? Vieme, kde získate pôžičku najrýchlejšie.

Pokazené auto, tečúca práčka a ďalšie nepredvídané situácie nikoho z nás nepotešia. Obzvlášť, ak žijete od výplaty do výplaty, prípadne ste vaše úspory nedávno minuli na iné nevyhnutné výdavky. Ak potrebujete nepríjemnú udalosť vyriešiť okamžite, pravdepodobne sa začnete obzerať po pôžičke. A to takej, ktorá sľubuje peniaze ihneď na účet.

Skúste to v banke

Banky často svojim klientom ponúkajú predschválený úver. Výška sumy, ktorú si môžete takýmto spôsobom požičať, je rôzna a závisí najmä od vašich príjmov a výdavkov. O pôžičku je často možné banku požiadať aj cez váš internet banking.

Ak pre vás táto možnosť nie je dostupná, môžete si požičať aj v konkurenčnej banke. Tu je dôležité mať k dispozícii všetky dokumenty, ktoré finančný dom vyžaduje. Ak dokážete prísť na prvé stretnutie so všetkými potrebnými dokladmi, banka vám úver schváli do niekoľko hodín.

Pôžička online aj cez SMS

Ďalšou možnosťou, ako čo najrýchlejšie získať financie, je nebanková pôžička. Ak nie ste vedení v registri dlžníkov, stačí vyplniť registračný formulár, dodať potrebné doklady a čakať na schválenie. Najskôr môžete s pripísaním finančných prostriedkov počítať už o hodinu, najneskôr do 24 hodín. Výhodou takejto pôžičky je možnosť kratšej doby splácania, napríklad len 30 dní, čo v banke nie je možné. Nevýhodou sú často vyššie úroky.

Ak nemáte k dispozícii internet, ani to nie je prekážka. O mikropôžičku, teda krátkodobý úver, ktorého suma nie je veľmi vysoká, môžete požiadať aj prostredníctvom SMS. SMS pôžička funguje na podobnom princípe ako tá online. Cez SMS sa zaregistrujete a zažiadate o zvolenú sumu a dobu splácania. Pri prvej pôžičke je doba pripísania financií na účet o niečo dlhšia, nakoľko sa musíte zaregistrovať, spoločnosť si preverí vašu schopnosť dlžnú sumu splatiť a následne vám úver schváli. Ak by ste si časom od rovnakej spoločnosti potrebovali požičať znova, peniaze môžete mať na účte už o pár minút.

Či sa rozhodnete osloviť banku alebo nebankovú spoločnosť, vždy si najprv overte, akú sumu vo výsledku za pôžičku zaplatíte. Okrem výšky úrokov by ste sa mali zamerať aj na RPMN – ročnú percentuálnu miernu nákladov. Práve tá ukazuje konečnú cenu vašej pôžičky, v ktorej sú okrem úrokov zahrnuté aj všetky ďalšie poplatky.