Životný štýl

Poznáte tmavý režim v aplikáciách a na internete?

664
0
Zdieľaj
Poznáte tmavý režim v aplikáciách a na internete?
Poznáte tmavý režim v aplikáciách a na internete?

S neustále väčšou dostupnosťou technológií využívame takmer po celý deň počítače, tablety alebo mobilné telefóny. Bez týchto zariadení si prakticky nevieme predstaviť jediný svoj deň. Počítače a mobilné telefóny používame v práci i počas voľného času. Preto je na mieste otázka, ako chrániť svoj zrak a prispôsobiť vizuálne tieto zariadenia tak, aby boli čo najviac komfortné pre oči. Jednou z možností je využívanie tmavého režimu.

Tmavý režim alebo dark mode je šetrný k očiam i k batérii

Okrem toho, že tmavý režim ochráni váš zrak a nedráždi toľko oči ako jasné farby, je jeho používanie šetrné tiež k batérii zariadenia. Ak milujete štatistiky a čísla, tak vás poteší správa, že tmavý motív ušetrí až 30 % batérie zariadeniaDark mode nie je až takou novinkou, ako by ste si mysleli. Dokonca prvé počítačové programy mali svoje pozadie v tmavých farbách. Neskôr sa prešlo k jasnejším farebným variáciám kvôli pútavosti a atraktivite programov. Sami to iste poznáte, že keď si vyberáte aplikáciu, tak vás viac upúta tá, ktorá hýri farbami. Tmavé motívy a pozadia sú k vašim očiam šetrnejšie a vyhovujú hlavne pri práci navečer alebo v noci. Prečo? Pretože pri pohľade na tmavší displej sa vám bude lepšie zaspávať. Vybrať by ste si ich mali tiež vtedy, keď pracujete s grafmi a textom. Niektoré štúdie dokonca poukazujú na to, že tmavé farby pomáhajú zlepšiť schopnosť sústredenia. Za tmavé pozadie vám poďakuje aj vaša batéria. Každý pozná ten pocit, ako spokojne ráno odchádza von s plnou batériou na mobile a na obed zaznamená hlásenie o jej vybití. Takémuto neželanému stavu predídete vďaka častejšiemu využívaniu programov, aplikácií alebo stránok na internete, ktoré ponúkajú možnosť zmeny z bieleho na tmavý režim.

Tmavý režim je stále viac populárnejší aj na internete

K prechodu na tmavý režim pristupuje čoraz viac majiteľov internetových stránok. Napríklad populárna inzertná stránka Bazoš nedávno vylepšila svoj vizuál vďaka možnosti prepnutia na dark mode. Ak radi navštevujete uvedenú stránku, tak si môžete prepnúť jej pozadie na tomto odkaze https://www.bazos.sk/moje-inzeraty.php. Okrem toho, že dark mode šetrí zrak a batériu, vyzerá veľmi trendovo. Preto je zrejmé, že ďalšie aplikácie a stránky pristúpia k prepínaniu stmavnutia pozadia. Zároveň užívatelia technológií stále viac dychtia po možnostiach individuálnych nastavení a po prepínaní farieb či režimov. Je skrátka módne byť neustále v niečom iný a skúšať nové veci.