Technika a Internet

PR články nechajte na profesionálov!

3563
0
Zdieľaj

Zmyslom kvalitného PR článku či akéhokoľvek textu v novinách, či už sa jedná o reklamný článok alebo správu, je informovať ľudí o významných udalostiach, objavoch, produktoch… Predovšetkým sa však jedná o propagovanie výrobku, produktu, služby alebo e-shopu vašej spoločnosti. Bohužiaľ však množstvo článkov „stráca“ základné parametre a nespĺňa svoj základný cieľ. Poďme si v krátkosti zhrnúť, čo to vôbec „PR článok“ je a prečo je vhodné, ak ho necháte napísať profesionálovi.

Na tieto kroky nezabudnite!

Ak ste sa rozhodli napísať článok svojpomocne, máme pre vás niekoľko jednoduchých rád, ktoré je nutné dodržať, aby splnil svoj základný účel – propagoval produkt.

Pútavý nadpis – ak chcete čitateľa presvedčiť o tom, že práve váš článok je ten, ktorý by si mal jednoznačne prečítať, nezabúdajte na pútavý nadpis, ktorý zaujme jeho pozornosť! Kreativite sa medze nekladú ani v tomto prípade.

Vhodný obrázok by mal byť súčasťou každého článku, pretože „podkreslí“ prvý dojem.

Upútavka je tá časť textu, ktorá sa nachádza hneď v úvode. Popíšte 1 až 2 vetami obsah článku, aby sa čitateľ mohol rozhodnúť, či si ho prečíta do samého konca.

Podnadpisy sú nevyhnutné, a to najmä v dlhších článkoch. Komu by sa chcelo čítať dlhý text bez nadpisov či odrážok?

Odstavce sú rovnako dôležité ako podnadpisy – pamätajte, že maximálna dĺžka odstavca by mala byť 6 riadkov, no ak bude predsa len o niečo dlhší, nič sa nedeje.

Formálna úprava znamená zarovnanie textu do bloku, využitie kľúčových slov pre vyhľadávanie vášho článku v internetových vyhľadávačoch či úprava jednotlivých fotografií, resp. obrázkov.

Blueinfo.sk  to je sieť kvalitných magazínov

Ak nechcete písať SEO články sami, nemáte dostatok času či odhodlanie, nevadí! Web Blueinfo.sk zabezpečuje profesionálny copywriting, čo znamená, že originálny a pútavý PR článok za vás napíše náš skúsený copywriter, ktorý vie, ako zvýšiť povedomie o vašej značke či produkte.